Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Экология

Розділ 9 Охорона природи  Просмотрен 26

Охорона природи передбачається вивченням можливості збереження природної рівноваги, допустимих меж зосередження відпочиваючих, можливості реконструкції природного ландшафту.

Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктівпід час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і підприємств та своєчасно видалені. У разі своєчасного видалення насаджень в охоронних зонах, коли дерева біля кореневої шийки досягли діаметра 5см і більше, їх відносна вартість стягується в установленому порядку.

Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах озеленення благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюється за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у постійне користування або в оренду, за рахунок їх власників або орендарів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

Оскільки на даній ділянці відсутнє природне насадження, то заходи по їх збереженню не проектуються. При складанні інженерних комунікацій, побудові дренажу, посадці дерев, кущів, живоплоту потрібно проводити наступні роботи: родючий шар ґрунту, що виймається при викопуванні ям, траншей, котлованів, складається поряд, без перемішування з іншими шарами для подальшого використання; запроектовані об’єкти зеленого будівництва не повинні впливати на оточуюче середовище, населення, наприклад, потрібно враховувати властивості запроектованих порід, викликати алергічні захворювання, порушувати природну рівновагу оточуючої природи, вписуватись в місцеві пейзажі, не заважати відвідувачам.

Відповідальність за охорону та збереження міських зелених насаджень несуть, згідно з українським законодавством, їх землекористувачі. Всі зелені насадження як загального, так і відомчого користування утворюють недоторканий міський зелений фонд і є всенародним надбанням. Охорона міських зелених насаджень є обов¢язком і почесною справою кожного громадянина.

Усі власники зелених насаджень зобов¢язані мати паспорт на кожний об¢єкт зеленого господарства і вносити щорічно станом на 1 січня в паспорт усі поточні зміни, що відбулися в зелених насадженнях: приріст і ліквідація озеленених площ, посадка і усунення дерев, чагарників тощо.

На території міських зелених насаджень без дозволу підприємств зеленого господарства, управлінь культури (парки культури і відпочинку, парки-музеї тощо), а на об¢єктах, що перебувають під охороною держави (пам¢ятки садово-паркового мистецтва, архітектури, історичні, меморіальні), без дозволу Державної інспекції з охорони пам¢ятників забороняється:

· відводити ділянки під забудову постійного чи тимчасового характеру;

· розташовувати кіоски, тенти, рекламні щити, вивіски, влаштовувати атракціони;

· засмічувати, засипати або влаштовувати загати на водоймах;

відводити ділянки під причали та вантажно-розвантажувальні роботи;

складувати неокоровану деревину.

Керівники підприємств, відомств і організацій, які мають у своєму підпорядкуванні парки, лісопарки, ліси зеленої зони, зобов¢язані забезпечити охорону і захист птахів і диких звірів й проводити заходи із забезпечення їх кормом.

Забороняється усім організаціям і окремим громадянам самовільне вирубування сироростучих, хворих і сухостійних дерев і чагарників. Згідно з українським законодавством, порушення цієї заборони карається законом.

 

Предыдущая статья:Розрахунок об’ємів робіт по влаштуванню підпірної стінки Следующая статья:Під час виконання дипломного проекту на тему: “ Проектні пропозиції оз.. ВИСНОВОК
page speed (0.0151 sec, direct)