Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Экология

Влаштування газону  Просмотрен 42

Газон – певна ділянка однорідної території з штучної дернини, яка створювалась посівом і вирощуванням дерновоутворюючих трав або одернуванням для декоративних, спортивних та ґрунтозахисних цілей. Газон знаходить застосування у будь-якій сфері міського озеленення. Газон у системі насаджень є ландшафтоутворюючим елементом, він як фон служить основою для розміщення на ньому різних типів насаджень.

 

Від початку підготовки ділянки до посіву насіння або укладання дерну повинно пройти не менше 3х місяців. Навесні або на початку літа необхідно очисти ділянку від будівельного сміття, викорчувати пні та коріння дерев, видалити багаторічні буряни та обробити грунт.

Агротехніка створення газону передбачає вирівнювання його основи, переорювання її плугом на глибину 15-20 см з наступним боронуванням та ущільненням. Для звичайного газону шар родючої землі повинен бути не менше 20см.

Після перекопування ділянки необхідно розбити всі грудки. Ділянку витримують під чорним паром, що позбутися бурянів. Безпосередньо перед посівом необхідно остаточно вирівняти поверхню ділянки. При посіві насіння на поверхні грунту не повинно бути грудок, крупніших за пшеничне зерно.Після очищення ділянки наступним етапом створення газону є проведення агрохімічного аналізу.

 

Наступним етапом є вертикальне планування. Воно полягає у зміні рельєфу території з метою отримання відносно рівної поверхні. Для покращення дренажу ділянки необхідно створити невеликий ухил.

 

Планування ділянки передбачає розбивку її площі на квадрати розміром 2х2, 3х3 або 5х5м і проведення нівелювання. На основі нівелювання складається проект планування ділянки, який згодом вносять в натуру і виконують планування ділянки(підсипають або видаляють грунт).Грунт підсипають поступово, шарами товщиною 8-12см, розрівнюють граблями і ущільнюють катком масою 80-100кг.[9]

 

 

Кращим терміном для посіву газону є осінь.На великих участках для посіву газону використовують сіялки з розкидними висіваючими пристроями. Невеликі ділянки засівають вручну. Підготовлені до посіву насіння, залежно від норми висіву, ділять на дві рівні частини.Їх висівають у два прийоми у взаємно перпендикулярних напрямках. Місця де трава не зійшла потім підсівають заново тими ж видами трав. [10]

Предыдущая статья:Створення альпінарію, рокарію Следующая статья:Посадка дерев і чагарників
page speed (0.0126 sec, direct)