Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | История

Галицька армія здійснила похід в Закарпатті (14-23 січня 1919), але була розбита чехами.  Просмотрен 38

16 лютого 1919 року Галицька армія почала «Волчуховскую операцію» по оточенню групи польської армії, що контролювала Львів..

 

Але наприкінці лютого 1919 р. наступ української армії був припинений, поляки самі почали наступ на схід ЗОУНР.

На Паризької мирної конференції, яка для переговорів з урядом ЗОУНР про умови перемир'я з Польщею вислала місію у складі: голова - генерал Бертелемі (Франція), члени - полковник А.Віярд (Велика Британія), професор Лорд (США) і полковник Стабіле (Італія). Місія поставила вимогу негайного припинення воєнних дій і запропонувала демаркаційну лінію між двома сторонами, на підставі якої 40% Східної Галичини (Львів і Дрогобицький нафтовий басейн) відходило до Польщі. Уряд ЗУНР цієї пропозиції не прийняв, після чого воєнні дії відновились.

 

Паризька мирна конференція 1919 – 1920 рр. - міжнародна конференція, скликана державами переможницями для вироблення і підписання умов з переможеними державами у Першій світовій війні.

13 травня 1919 р. Найвища Рада країн Антанти зробила нову спробу укласти перемир'я між воюючими сторонами. На цей раз пропозиції міжсоюзницької комісії, яку очолював генерал Л.Бота, були прийняті українською стороною. Проте умови перемир'я, за якими Дрогобицький басейн залишався за ЗУНР, були відкинуті польським урядом.

 

У цих умовах 15 травня 1919 р. на український фронт у Галичині та Волині була кинута сформована і озброєна у Франції 80-тисячна польська армія генерала Ю. Галлера, яка (на вимогу Антанти) призначалась лише для боротьби проти більшовиків.

 

 

На початку червня 1919 року польські війська захопили майже всю Галичину, за винятком терену між Дністром і нижнім Збручем. У зв'язку з критичним становищем ЗОУНР 9 червня 1919 р.уряд С.Голубовича склав свої повноваження. Уся повнота військової і цивільної влади перейшла до Є.Петрушевича, який отримав титул диктатора ЗОУНР. Для виконання покладених на нього функцій Є.Петрушевич створив при собі тимчасовий виконавчий орган - Раду Уповноважених Диктатора і Військову Канцелярію. Начальним вождем було призначено генерала О.Грекова.

7 червня 1919 року Галицька армія почала «Чортківське наступ» (Чортківську офензиву), в результаті чого війська ЗУНР просунулися до 24 червня впритул до Львова і Станіслава і зайняли Тернопіль. Проте 28 червня почався польський наступ і до 16 липня ГА була витіснена на свої позиції від 7 червня.

 

 

 

Почалася поспішна евакуація УГА на лівий берег Збруча і таким чином 18 липня 1919 року ГА повністю втратила контроль над територією ЗОУНР.Частина переможених військ бігла до Чехословаччини, де стала відома під назвою «української бригади», однак основна частина армії, яка налічувала близько 50 000 бійців, перейшла на територію Української Народної Республіки.

Предыдущая статья:Українсько-польська війна Следующая статья:Територію ЗОУНР окупували польські війська.
page speed (0.0166 sec, direct)