Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Метрология, Стандартизация и Сертификация

Методика обліку комерційних та розрахункових знижок при розрахунках з постачальниками в західноєвропейських країнах.  Просмотрен 280

 1. Облік короткострокових зобов'язань по авансах одержаних, дивідендах та частині довгострокового боргу.
 2. Види зобов'язань по заробітній штаті, система рахунків для обліку зарплати і розрахунків по ній.
 3. Облік нарахування, утримань і виплати заробітної плати.
 4. Облік обов'язкових нарахувань на фонд оплати праці, які підлягають сплаті роботодавцем.
 5. Облік конвертації довгострокових облігацій, випущених з дисконтом, в прості акції компанії.
 6. Облік конвертації довгострокових облігацій, випущених з премією, в прості акції компанії.
 7. Облік довгострокових зобов’язань, що виникають за фінансової оренди (лізингу).
 8. Складові власного капіталу, рахунки для їх обліку та порядок відображення в балансі.
 9. Оцінки (вартість) акцій, що застосовуються в обліку.
 10. Облік випуску (продажу) простих акцій з зазначеною номінальною вартістю.
 11. Мотиви та облік викупу власних акцій, порядок відображення викуплених акцій в балансі.
 12. Облік операцій викупу власних акцій та подальшої їх реалізації.

У західноєвропейських країнах в розрахунках клієнтів (покупців) з постачальниками практикують комерційні та розрахункові знижки. Загальне правило таке : 1)на рахунку “Витрати на купівлю” відображається сума купленого за мінусом комерційних знижок (тобто нетто комерційне) ; 2)розрахункові знижки відображаються в покупця як фінансові доходи (“Одержані розрахункові знижки”). Оплата заборгованості : Дт “Розрахунки з постачальниками”; Кт “Рахунок в банку”. Знижки були показані безпосередньо в рахунку постачальника (чого немає в США). Проте вони можуть надаватися клієнтові пізніше , пізніше після того, як купівлю запасів уже було відображено в обліку. Для обліку комерційних знижок у цьому разі служить регулюючий контрактивний (сам – пасивний) рахунок “Комерційні знижки по купівлях одержані”. Одержані пізніше розрахункові знижки відносяться (як і ті , що відразу вказані в рахунку постачальників) на рахунок “Фінансові доходи” (“Розрахункові знижки одержані”). Приклад №1. Повідомлення (Авізо) постачальника, дол. : комерційна знижка 5% до рахунку - 2000, ПДВ на знижку (18,6%) – 372. : Дт “Розрахунки з постачальниками” – 2372; Кт “Комерційні знижки одержані” – 2000; Кт “Розрахунки з бюджетом” – 372. Наприкінці звітного періоду : Рахунок “Витрати на покупки” – Рахунок “Комерційні знижки одержані” = Чисті покупки. Приклад №2. Повідомлення (Авізо) постачальника дол. : розрахункова знижка 2% - 1000 дол. ,ПДВ на знижку (18,6%) – 186.: Дт “Розрахунки з постачальниками” – 1186; Кт “Фінансові доходи” – 1000; Кт “Розрахунки з бюджетом (ПДВ)” – 186.

Предыдущая статья:Облік повернення товарів та купівельних знижок при розрахунках з постач-ми (англо-америк. система). Следующая статья:Облік короткострокових зобов'язань по авансах одержаних, дивідендах та частині довгострокового боргу.
page speed (0.0159 sec, direct)