Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Социология

Тема 2. Соціальна взаємодія та повсякденне життя  Просмотрен 284

План

1. Необхідність дослідження повсякденного життя.

2. Невербальна комунікація.

3. Вербальна комунікація.

4. Соціальний простір.

1. Ми щодня зіштовхуємося на вулиці з великою кількістю людей, обмінюємося з ними короткими поглядами на відстані, але перебуваючи вже близько, відводимо погляд. Це – „громадянська неуважність” (Ірвін Гоффман), яку ми очікуємо від інших людей. Вона відрізняється від ігнорування. Таким чином ми даємо іншій людині зрозуміти, що ми її помітили, але не будем робити нічого, щоб не здатися нав’язливим. Така поведінка є не усвідомлена, але має фундаментальне значення в нашому житті. Така поведінка, однак, не застосовується між закоханими, близькими людьми, а лише з незнайомцями. Навіь близькі люди мають слідкувати за своїм поглядом в бесіді.

Причини вивчення повсякденного життя:

- рутина щоденного існування є більшою частиною соціальних дій. Наше життя складається з одноманітних поведінкових ритуалів, які постійно повторюються. Щоденні заняття і взаємодії з іншми людьми визначають структуру і форму того, що ми робимо. Вивчаючи їх, можна багато дізнатися про життя людини як соціальної істоти та й про саме соціальне життя;

- аналіз соціальної взаємодії в повсякденності розкриває діяльність соціальних систем та інститутів.

2. Невербальна комунікація.

Соціальна взаємодія містить різні форми невербальної комунікації (вирази обличчя, жести, рухи), які ми використовуємо для підкреслення, підсилення та розширення того, що висловлене.

Предыдущая статья:Поняття соціалізації та її основні компоненти Следующая статья:Обличчя та емоції
page speed (0.1269 sec, direct)