Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Физика

Вивчити будову регулятора напруги РНШ та котушки дросельної КД.  Просмотрен 675

 1. Вивчити будову універсального шкільного трансформатора.
 2. А) Вивчити будову шкільного осцилографа ОЕШ–70, визначити призначення окремих блоків, ручок керування.
 3. Вивчити будову та принцип дії звукового генератора, моделі демонстраційного звукового генератора.
 4. А) Показати осцилограму звукових коливань від ГЗШ.
 5. Вивчити будову підсилювача низької частоти (ПНЧ-3, ПНЧ-5), підсилювача на панелі.
 6. Підготувати ПНЧ до роботи. Ввімкнути і продемонструвати прийом радіохвиль.
 7. Зібрати установку підсилювача на панелі. Визначити за допомогою осцилографа коефіцієнт підсилення електричних коливань.
 8. Зібрати проекційний ліхтар і одержати паралельний світловий пучок.
 9. А) зібрати ліхтар для горизонтальної проекції , відцентрувати систему так, щоб на екрані одержалось рівномірно освітлене коло.
 10. Б) показати за допомогою тіньової проекції потік гарячого повітря, який підіймається над спиртівкою або обігрівачем, електроплиткою.
 11. В) показати в тіньовій проекції прилад „Маятник в годиннику”.
 12. Використати в вищезазначених дослідах освітлювач для тіньової проекції.

Обладнання: РНШ та котушка дросельна.

 

Регулятор напруги РНШ призначений для плавного регулювання напруги змінного струму в межах від 0 до 240 В. Зовнішній вигляд приладу показаний на рисунку 15. Зверху на корпусі змонтована ручка для регулювання напруги, на передній панель встановлений вольтметр, розрахований на напругу 250 В. Збоку на корпусі знаходяться клеми для підключення дослідного кола. Максимальна сила струму навантаження 8 А.

Рис. 15. Зовнішній вигляд РНШ

 

Котушка дросельна КД (котушка з великою індуктивністю) призначена для отримання для отримання повільних затухаючих та незатухаючих електричних коливань. Котушка (рис. 16) намотана на збірному каркасі. Обмотка котушки виконана мідним проводом діаметром 0,64 мм. В першій секції – 1200 витків, в другій – 2400 витків, останній шар другої секції для спрощення котушки виконаний проводом бавовняно-паперовій ізоляції.

Рис.16. Зовнішній вигляд котушки дросельної

 

Початок і кінець обмотки виведені і прикріплені до клем на пластмасовій планці. На панелі між клемами нанесені цифри 1200 і 2400 що відповідає кількості витків обмотки, виведеної до цих клем. Тому між клемами А і Б (рис.17) – 1200 витків, а між клемами А і В – 3600 витків. Зверху основної обмотки намотана котушка для зв’язку з індикатором (гальванометр, динамік, телефон). Котушка зв’язку виконана проводами діаметром 0,38 мм і складається з двох послідовно з’єднаних секцій (рис.17). Перша секція складається з 15 витків, друга – з 25 витків. Початок і кінець обмотки виведені і прикріплені до клем на другій пластмасовій планці. Між клемами на цій планці нанесені цифри 15 і 25 що відповідає кількості витків обмотки, виведеної до цих клем. Тому між клемами г і д – 15 витків, між клемами д і е – 25 витків, а між клемами г і е – 40 витків. Щоб можна було розрізнити обмотки, основна обмотка ДК і обмотка зв’язку покрашені в різні кольори.

Рис.17. Принципова схема котушки дросельної

 

При проведенні дослідів з коливальним контуром для отримання значної індуктивності ДК розміщують на залізному сердечнику від шкільного універсального трансформатора.

Дослід 9

Предыдущая статья:Вивчити будову лужних акумуляторів. Следующая статья:Вивчити будову універсального шкільного трансформатора.
page speed (0.0105 sec, direct)