Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Физика

Вивчити будову лужних акумуляторів.  Просмотрен 2094

 1. Вивчити будову регулятора напруги РНШ та котушки дросельної КД.
 2. Вивчити будову універсального шкільного трансформатора.
 3. А) Вивчити будову шкільного осцилографа ОЕШ–70, визначити призначення окремих блоків, ручок керування.
 4. Вивчити будову та принцип дії звукового генератора, моделі демонстраційного звукового генератора.
 5. А) Показати осцилограму звукових коливань від ГЗШ.
 6. Вивчити будову підсилювача низької частоти (ПНЧ-3, ПНЧ-5), підсилювача на панелі.
 7. Підготувати ПНЧ до роботи. Ввімкнути і продемонструвати прийом радіохвиль.
 8. Зібрати установку підсилювача на панелі. Визначити за допомогою осцилографа коефіцієнт підсилення електричних коливань.
 9. Зібрати проекційний ліхтар і одержати паралельний світловий пучок.
 10. А) зібрати ліхтар для горизонтальної проекції , відцентрувати систему так, щоб на екрані одержалось рівномірно освітлене коло.
 11. Б) показати за допомогою тіньової проекції потік гарячого повітря, який підіймається над спиртівкою або обігрівачем, електроплиткою.
 12. В) показати в тіньовій проекції прилад „Маятник в годиннику”.

Обладнання: лужний акумулятор.

 

Лужні акумулятори бувають двох видів: кадмієво-нікелеві та залізно-нікелеві.

Кадмієво-нікелеві акумулятори (рис. 13) зібрані в сталевому нікельованому циліндричному корпусі, що складається з двох частин: кришки 1 та чашки 2. При зборці між ними розташовують герметизуючи прокладку 3. В середині чашки розміщують дискові електроди 4 і 5, розділені сепаратором 6.

Рис.13. Будова кадмієво-нікелевого акумулятора

 

Основна складова активної маси електрода «+» - гідрат оксиду нікелю з добавками графіту, оксидів кобальту та кадмію, а електрод «–» зроблений із металевого кадмію та гідрату оксиду кадмію з добавкою оксиду нікелю. Електроди та сепаратор просочені електролітом, яким є розчин їдкого калію з їдким літієм. Заливається він один раз при виготовлені акумулятора. Термін придатності його – до тисячі циклів «зарядка-розрядка».

Залізно-нікелевий акумулятор складається з двох груп стальних (залізних) нікельованих рамок з активною масою, поміщених в стальну посудину з електролітом.

Активною масою пластин «+» 1 слугує гідрооксид нікелю в суміші з порошкоподібним графітом, а пластин «–» 2 – суміш порошкоподібного заліза та кадмію. По зовнішньому вигляду ці пластини майже однакові: їх виготовляють із тонкого листового заліза з мілкими отворами, через які електроліт проникає в активну масу.

Рис. 14. Будова залізно-нікелевого акумулятора

 

В кришці акумулятора маються три отвори: два крайніх 3 - для виводу клем та середнє 4 – для заливки електроліту. В середній отвір закручена стальна пробка з боковим отвором для виходу газів. Батареї цих акумуляторів збирають в спеціальному ящику, конструкція якого показана на рис. 14.

Електроліт для лужних акумуляторів готують з їдкого калію або їдкого натрію шляхом розчину його в дистильованій воді. Густина розчину повинна бути 1,18 г/см3.

Лужні акумулятори, в залежності від їх призначення поділяються на анодні – А, накальні – Н, ліхтарні – Л та інші. На маркіруванні акумулятора вказується також склад активної речовини та ємність в ампер-годинах. Наприклад, марка НКН-60 означає: накальний, кадмієво-нікелевий, ємністю 60 А.год.

Застосування залізно-нікелевих акумуляторів обмежено, бо їм властивий великий саморозряд (особливо при високих температурах).

 

 

Дослід 8

Предыдущая статья:Вивчити будову випрямляча ВС–24. Следующая статья:Вивчити будову регулятора напруги РНШ та котушки дросельної КД.
page speed (0.0115 sec, direct)