Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Физика

Одержати від електророзподільного щита змінну напругу для приведення в дію універсального двигуна.  Просмотрен 647

 1. Вивчити будову випрямляча ВС–24.
 2. Вивчити будову лужних акумуляторів.
 3. Вивчити будову регулятора напруги РНШ та котушки дросельної КД.
 4. Вивчити будову універсального шкільного трансформатора.
 5. А) Вивчити будову шкільного осцилографа ОЕШ–70, визначити призначення окремих блоків, ручок керування.
 6. Вивчити будову та принцип дії звукового генератора, моделі демонстраційного звукового генератора.
 7. А) Показати осцилограму звукових коливань від ГЗШ.
 8. Вивчити будову підсилювача низької частоти (ПНЧ-3, ПНЧ-5), підсилювача на панелі.
 9. Підготувати ПНЧ до роботи. Ввімкнути і продемонструвати прийом радіохвиль.
 10. Зібрати установку підсилювача на панелі. Визначити за допомогою осцилографа коефіцієнт підсилення електричних коливань.
 11. Зібрати проекційний ліхтар і одержати паралельний світловий пучок.
 12. А) зібрати ліхтар для горизонтальної проекції , відцентрувати систему так, щоб на екрані одержалось рівномірно освітлене коло.

Обладнання:електророзподільний щит ЩЕ-59, електродвигун, штатив, реостат, вимикач.

 

Для отримання від електророзподільного щита змінної напруги для приведення в дію універсального двигуна необхідно:

Зібрати електричне коло з універсального електродвигуна, закріпленого в штативі, реостата (50-70 Ом, 0,5-1 А) і вимикача;

· ручку автотрансформатора встановити на нуль шкали змінного струму;

· ручку перемикача навантаження поставити в положення «~»;

· до клем «регулируемое напряжение» під’єднати зібране коло;

· ручку вимикача «ввод» поставити в положення «вкл»;

· повертанням ручки автотрансформатора за показами приладів встановити мінімальну напругу, при якій спостерігається обертання ротора, і виміряти тахометром швидкість обертання; потім виміряти швидкість обертання при 120 і 220 В.

 

 

Дослід 4

Познайомитись з будовою універсального випрямляча ВУП-2. Докладно розглянути монтажну схему, вивчіть щиток управління, щиток запобіжників, встановіть відповідність напруги і запобіжників.

Обладнання:випрямляч ВУП-2.

 

Випрямляч універсальний ВУП-2 (рис.10) призначений для забезпечення живленням демонстраційних установок в дослідах по електриці. Прилад дозволяє отримати на вихідних клемах: випрямлену напругу 350 В при максимальній силі струму

220 мА; постійну напругу 250 В при максимальному навантаженні 50 мА; регульовану напругу від 0 до 250 В постійного струму до 50 мА; регульовану напругу від 0 до

+100 В і від 0 до -100 В постійного струму до 10 мА; напругу 6,3 В змінного струму до 3 А.

Рис. 10. Зовнішній вигляд випрямляча ВУП-2

 

На лицьовій панелі змонтовані вимикач, сигнальна лампочка, ручки регульованої напруги, клеми для всіх вихідних напруг та октальна панель. Остання слугує для підключення живлення до генератора сантиметрових хвиль, що входить в комплект приладів для вивчення властивостей електромагнітних хвиль. ВУП-2 працює від мережі змінного струму напругою 220 або 127 В.

На дні передньої стінки випрямляча змонтовані основні його деталі.

Трансформатор силовий (Тр) потужністю по первинній обмотці 150 Вт. Данні обмоток трансформатора приведені на електричній принциповій схемі випрямляча (рис.

11) для включення в мережу з напругою 127 та 220 В первинна обмотка трансформатора виконана у вигляді однієї обмотки з відводом. Переключення первинної обмотки на різні напруги проводиться шляхом перестановки плавкого запобіжника П1.

 

Рис.11. Принципова схема випрямляча ВУП-2

 

Високовольтний міст та однополуперіодний випрямляч виконані на напівпровідникових діодах типу Д7Ж.. Ці діоди конструктивно оформлені в суцільнометалевому корпусі, завдяки чому вони мають підвищену вологостійкість та міцність. Діапазон робочих температур для даних діодів від -550С до +700С.

Зглажуючий фільтр включає в себе п’ять електролітичних конденсаторів С1 – С5 типу К 50-12 і один конденсатор С6 з паперовим діелектриком типу МБГО. Два електролітичних конденсатора С1 і С2 номінальною ємністю по 20 мкФ на робочу напругу 450 В ввімкнені до і після дроселя Др. Три електролітичних конденсатора С3, С4, С5 по 20 мкФ на напругу 350 В використані на низьковольтній ділянці фільтра (100 В). Конденсатор з паперовим діелектриком ємністю 2 мкФ на напругу 200 В ввімкнений на вихід регульованої напруги від 0 до 100 В.

Дротяний потенціометр R1 опором 10 000 Ом слугує для регулювання напруги від 0 до 100 В.

Запобіжник П1 на силу струму 1 А встановлюється на щитку в тримачі верхнього ряду, справа – при напрузі 127 В, зліва – при напрузі 220 В.

Запобіжник П2 на 0,5 А встановлюється в нижні тримачі щитка та призначений для захисту випрямляча у випадку короткого замикання високої напруги в зовнішньому колі.

 

Дослід 5

Показати можливість одержання від випрямляча регульованої постійної напруги від 0 до + і –100 В.

Обладнання:випрямляч ВУП – 2.

Дослідне коло під’єднаємо до клем з позначкою 0 100. За допомогою ручки регульованої напруги встановлюємо необхідну напругу.

При проведенні демонстраційних дослідів з навчальними установками, які потребують джерела підвищеної напруги (робота з камерою Вільсона, з вакуумним фотоелементом, демонстраційною моделлю індикатора іонізуючих частинок та ін.), напругу до 500 В можна отримати за рахунок включення послідовно випрямленої напруги 350 В і регульованої 0 100 В.

Дослід 6

Предыдущая статья:Дослід 1 Познайомитись з будовою електророзподільного щита ЩЕ-59. Следующая статья:Вивчити будову випрямляча ВС–24.
page speed (0.0355 sec, direct)