Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Физика

Вивчити будову та принцип дії гальванометра демонстраційного М 1032. Підготувати демонстраційний гальванометр до роботи.  Просмотрен 2447

Обладнання: демонстраційний гальванометр, сонячна батарея, лампа розжарювання.

 

1. Будова та робота приладу.

Гальванометр являє собою магнітоелектричний прилад з рухомою частиною на розтяжках. Принцип дії заснований на взаємодії магнітного поля, що створюється постійним магнітом, та струму, що протікає в обмотці рухомої рамки. В результаті цієї взаємодії виникає обертаючий момент, який відхиляє рухому частину приладу. Кут відхилення рухомої частини пропорційний струму, що протікає в обмотці рамки.

Вимірювальний механізм закріплений в спеціальному отворі та закритий металевою кришкою 1.Промінь світла, проходячи від лампи освітлювача через скляний отвір та об’єктив 2, попадає на дзеркало рухомою частиною. За допомогою подвоюючого дзеркала промінь від дзеркала рухомої частини відбивається двічі і, вдруге проходячи через об’єктив, попадає на зовнішнє дзеркало 3 . Зовнішнє дзеркало проектує на шкалу 4 нитку лампи освітлювача у вигляді вузької світлової риски – світлового покажчика.

 

Рис. 6. Зовнішній вид гальванометра М 1032.

 

Хід світлового променя на рис.6 позначений пунктирною лінією. Циферблат 5 встановлюється на кронштейні 6 і може бути повернутий до спостерігача будь-якою з двох шкал. На горизонтальній площині ковпачка розташований коректор 7, який дозволяє при круговому обертанні встановити світловий покажчик на нуль шкали. Освітлювач закритий шторкою 8, на якій передбачені жалюзі для вентиляції. Підключення освітлювача до мережі здійснюється за допомогою шнура живлення 9. На бічній поверхні корпуса маються клеми для підключення гальванометра до зовнішнього кола. На горизонтальній поверхні корпуса розташований перемикач регулятора чутливості 10 з позначеннями «х1»; «х10»; «х100» і «Арр».

 

2. Підготовка приладу до роботи.

При роботі з гальванометром операції слід виконувати в наступній послідовності:

· встановити гальванометр на демонстраційному столі, на відстані не більше 8 м від спостерігача;

· на кронштейні встановити шкалу та ввімкнути в мережу;

· встановити світловий покажчик проти нульової відмітки, користуючись зовнішнім дзеркалом та коректором;

· підключити гальванометр до зовнішнього кола (в даному випадку до сонячної батареї);

· встановити перемикач в положення «х100»;

· перед сонячною батареєю розмістити ввімкнену лампу;

· якщо відхилення світлового покажчика від нульової відмітки мале, то збільшити чутливість перемиканням в положення «х10» або «х1».

 

Зауваження.

Уникайте прямого попадання світла на шкалу, так як це заважає спостереженню та втомлює спостерігача. Рекомендована освітленість шкали 50-100 лк.

Гальванометр не можна встановлювати в зоні дії сильних магнітних полів. Змінні магнітні поля ослаблюють магніт вимірювального механізму, а постійні впливають на результат вимірювань.

 

Дослід 6:

Предыдущая статья:Використати прилади для вимірювань в колі постійного струму. Следующая статья:Вивчити будову авометра АВО-63.
page speed (0.0109 sec, direct)