Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Физика

Будова приладів.  Просмотрен 2047

Амперметр і вольтметр демонстраційні (учбові) за своєю будовою однакові і відрізняються тільки елементами електричної схеми і накресленням шкал.

 

Рис. 2. Будова амперметра і вольтметра

 

 

Прилади складаються із наступних частин (рис. 2): вимірювального механізму (М) магнітоелектричної системи, змінних шкал (Шк.), напівпровідникового випрямляча, змінних додаткових резисторів (С) в вольтметрі або змінних шунтів (Ш) в амперметрі.

Знизу на лицьовій стороні встановлено п’ять клем. Три клеми (верхні) одного кольору, дві клеми (нижні) другого кольору. У одного верхнього зажила мається позначення «~», а у іншого (крайнього правого) «+».

Між нижніми клемами написано: «Гальванометр».

В кришці футляра маються три прямокутні паза для встановлення шкал. Передній паз використовують для робочої шкали, задні два паза – для зберігання двох вільних шкал, які не використовують при даному вимірюванні.

Шкали прикріплені до пластмасових планок (Пл), за допомогою яких шкали можуть вийматися або вставлятися у футляр.

На планках маються позначення «~», «–», або «г», які відповідають призначенню шкал. Так, у планки зі шкалою, яку використовують при вимірюванні змінного струму маються позначення «~», у шкали гальванометра позначення «г», а у шкали постійного струму - «–».

На задній стінці футляра (рис.3) розташована головка коректора (К), повертаючи яку встановлюють стрілку приладу в нульове положення.


 

Пл

Рис.3. Демонстраційний амперметр. Задній вид.

В нижній частині мається шухляда (Я), яка використовується для зберігання змінних додаткових резисторів або шунтів. Всередині кожного приладу закріплена нерухома додаткова фонова шкала (ФШ), на зворотній стороні якої нанесені літери «V» у вольтметрі і «A» в амперметрі.

 

Предыдущая статья:Методичні завдання. 1. Дайте відповіді у вигляді коротких рефератів на усі питання плану с.. Следующая статья:Механізм вимірювальної системи.
page speed (0.0133 sec, direct)