Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Физика

Основні типи фізичних кабінетів  Просмотрен 314

Матеріальною основою шкільного фізичного експерименту є прилади з фізики. За метою і умовами проведення всі досліди, що проводять на уроці фізики поділяють на:

– демонстраційні;

– фронтальні;

– фізичний практикум.

У відповідності з цим всі прилади також поділяються на три типи:

– демонстраційні прилади;

– лабораторні прилади;

– прилади для фізпрактикум.

Фронтальний лабораторний експеримент починають використовувати ще тоді, коли у учнів немає достатнього досвіду роботи з обладнанням, а їх практичні вміння тільки починають формуватися, тому лабораторні прилади повинні мати якомога простішу конструкцію та захист з точки зору техніки безпеки.

Щоб забезпечити проведення лабораторної роботи фронтально, необхідно мати прилади у кількості, відповідній числу робочих місць у класі.

Для фізпрактикуму потрібно не більше 3-х приладів кожного виду.

Оскільки експеримент у практикумі більш складний, то і прилади для нього повинні бути більш досконалими. Інколи для цього використовують прилади наукових лабораторій чи виробництв (психрометри, мікрометри, гігрометри і т.д.).

За класифікацією відомого методиста А.А.Покровського серед приладів кожного типу виділяють:

– вимірювальні;

– прилади для вивчення і пояснення явищ;

– допоміжні прилади.

Вимірювальні прилади демонстраційного типу як правило є приладами з широкими межами вимірювання. Вони є одно шкальними або із змінними шкалами. Розміри міток, інтервалів між ними такі, щоб було видно всім учням.

Лабораторні вимірювальні прилади (клас точності 2,5) є одношкальними. Шкала рівномірна, робоче положення – горизонтальне.

Вимірювальні прилади для фізпрактикум мають клас точності 1,5 або 2,5. Це прилади багатошкальні та з великими межами вимірювання. Серед них є як рівномірні, так і нерівномірні шкали. Серед них багато універсальних.

Прилади для спостереження і вивчення фізичних явищ удемонстраційному виконанні призначені для демонстрування 1-го досліду. Такі прилади забезпечують видимість. При неможливості безпосереднього спостереження прилад повинен мати пристрої, які забезпечують такі спостереження.

Аналогічні прилади для фронтального експерименту повинні мати просту конструкцію, принцип їх дії повинен бути зрозумілим для учнів.

Прилади для фізпрактикум по конструкції більш універсальні і можуть мати багатоцільове призначення.

Допоміжні прилади – не повинні відволікати увагу учнів, тому їх фарбують у нейтральні кольори, вони повинні бути стійкими і не створювати додатковий шум чи вібрації.

Більшість джерел струму для демонстрацій мають індикатори вихідної напруги і дозволяють плавно змінити її в заданих межах.

Лабораторні джерела струму є такими, що не регулюють вихідну напругу, тому вони повинні витримувати тривалі перевантаження.

Джерела струму для фізпрактикум повинні бути комбінованими, забезпечувати напругою, як постійного, так і змінного струмів.

Предыдущая статья:Тема 2.2. Засоби навчання фізики Следующая статья:Технічні засоби навчання.
page speed (0.0175 sec, direct)