Всего на сайте:
282 тыс. 988 статей

Главная | Механика

Довідковий матеріал до виконання завдання №5  Просмотрен 382

 

Відпрацювання пласта будемо робити по повстанню з погашенням штреків. Обраний комбайн 2 ГШ 68Б дозволяє робити виїмку пласта без підготовки ніш. Тому привід і голівку конвеєра виносимо на штреки.

З огляду на неповне навантаження вугілля шнеками комбайна, приймаємо однобічну схему виїмки, що дозволяє виключити ручну працю при зачищенні вугілля. Перехід комбайна для виїмки чергової стружки вугілля будемо робити способом косих заїздів.

На початки виїмки вугілля комбайн знаходиться на конвеєрному штреку, секції кріплення розташовані на відстані кроку пересування, а консольна частина верхняків - у вибої.

Передній шнек комбайна робить виїмку в покрівлі пласта, а задній – біля підошви.

У міру руху комбайна секції кріплення підтягуються до вибою. Таким чином, до закінчення виїмки смуги вугілля весь очисної вибій буде закріплений механізованим кріпленням.

Потім комбайн починає рух у зворотному напрямку, зачищаючи вугілля, що залишилося на підошві пласта. При цьому обидва шнеки комбайна знаходяться біля підошви. Слідом за рухом комбайна, на відстані 15-20м від нього, пересувають конвеєр. Комбайн зачищає вугілля до конвеєрного штреку. Комбайн, рухаючись від штреку, на вигині конвеєра зарубується в пласт. По закінченню карбу пересувають приводну станцію і частину конвеєра до вибою. При цьому конвеєр по всій довжині лави виявляється пересуненим до вибою. Комбайн, рухаючи в зворотному напрямку, виймає цілик вугілля, що залишилася. Після перегону комбайна до уступу починається виїмка чергової смуги по всій довжині лави.

 

Тривалість циклу виїмки вугілля комбайном визначається за формулою

, хв, (5.1)

 

де tо – «чистий» час виїмки вугілля комбайном, хв

, (5.2)

де lл – довжина лави, м;

- сумарна довжина ніш, м;

Vп – робоча швидкість подачі комбайна, м/хв;

tв – тривалість виконання супутніх виїмці допоміжних операцій, хв (пророблення виконавчим органом, регулювання його за висотою, збирання вугілля з корпуса комбайна, огляд і заміна зубків, перевірка рівня олії і підтяжка кабелю).

Предыдущая статья:Приклад виконання завдання №4 Следующая статья:Для вузькозахватних комбайнів
page speed (0.0137 sec, direct)