Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Педагогика

Користуйтесь записною книжкою.  Просмотрен 306

Наша пам’ять не досконала і може підвести в найбільш відповідальний момент. Записи в книзі допоможуть вам в організаторській роботі і в розподілі вільного часу. Ведіть записи акуратно: куди, коли і в скільки вам треба прийти, кого і коли вам чекати самому, що треба зробити найближчим часом. Книжку тримайте завжди при собі. Не завантажуйте пам’ять тим, що можна записати.

 

Заняття 3 «Я вирішую проблеми»

Бути лідером не означає подобатись всім.

Це значить діяти правильно.

Мета: допомогти учасникам проаналізувати ситуацію щодо умов, необхідних для реалізації вказаної роботи; продемонструвати різниці в сприйнятті проблем різними людьми, відповідно в методах їх вирішення, проілюструвати схильності людей вирішувати проблеми у відповідності з особистими особливостями.

 

Час: 2 год. 25 хв.

 

Види роботи Орієнтовна тривалість, хв. Ресурсне забезпечення
3.1 Вправа «Крісло»   
3.2. Вправа «Метаплан» Фліп –чарт, схема «Мета план», папір
3.3. Інформаційне повідомлення «Запровадження самоврядування в школі»   
3.4. Вправа «Зламаний автомобіль»   
3.5. Вправа «Собака Гаррі»   
3.6. Вправа «Проблема –ціль» Папір А4
3.7. Вправа «Мої плани запровадження» Папір, схема «Мої плани запровадження»
3.8. Гра «Дотягнутись до зірок»   

 

3.1. Вправа «Крісло»

Мета: формувати в членів групи почуття згуртованості, навчати вмінню визначати стратегії діяльності для досягнення мети.

Час – 10 хв.

Хід вправи

Учасники під музику рухаються по колу навколо стільців. Музика переривається, і всі учасники мають сісти. Кількість стільців поступово зменшується. Останнє коло учасники проходять навколо одного стільця, і кожний робить спробу сісти на нього.

Запитання для обговорення

- Як ви почувалися під час цієї вправи?

- Завдяки чому вам вдалося виконати завдання?

- З якою метою проводилась ця вправа.

Тренер звертає увагу на те, що перед ними була поставлена конкретна мета – сісти на стілець. У процесі вправи учасники планували свою діяльність поетапно. Саме планування допомогло нам досягти мети. Отже до реалізації мети треба йти поетапно. Якби тренер відразу запропонував усій групі одночасно сісти на стілець, група з цим завданням не впоралася б або навіть не починала б його виконувати, бо вважала б це нереальним, а при поетапному підході завдання було виконано.

 

3.2. Вправа «Метаплан»

Мета: проаналізувати ситуацію щодо роботи учнівського самоврядування в місті, виробити чітке бачення того, як кожен учасник запроваджуватиме роботу в своїй школі.

Час – 40 хв.

 

Хід вправи

Тренер запитує, що таке «проблема»? Учасники відповідають. Після цього тренер знайомить з визначенням терміна «проблема»

Проблема –складне теоретичне або практичне питання, яке потребує розв′язання, визначення, дослідження.

Предыдущая статья:До уваги тренера. Один з висновків завдання „Квадрат з квадратів” в тому, що в житті важ.. Следующая статья:До уваги тренера. Необхідно донести до кожного учасника, що чітке усвідомлення проблеми ..
page speed (0.0196 sec, direct)