Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Педагогика

Шкільне фізичне виховання. Дні здоров'я  Просмотрен 424

Найбільш повного практичного втілення ідеї комплексного використання засобів, зв'язку фізичного виховання з іншими шкільними предметами та ідеї гармонії тіла і розуму можна досягти, проводячи у школі дні здоров'я.

По-перше, ці комплексні заходи потребують координації зусиль більшості вчителів-предметників (історії, біології, географії, літератури та ін.), батьків і громадських організацій. По-друге, вони проводяться у природних умовах складом усієї школи і насичені елементами романтики (при цьому розв'язу­ються питання влаштування побуту і безпеки). По-третє, у цих заходах об'єднуються майже всі форми фізичного виховання (туризм, змагання, ранко­ва гімнастика тощо). Для їх проведення заздалегідь підготувати фізкультурний актив із учнів, учителів, батьків і шефів.

Про підготовку такого заходу завчасно повинні бути проін­формовані батьки, які теж можуть взяти в ньому участь. Далі необхідно підібрати місце розташування табору — за 3-7 км від межі міста (села, сели­ща), у лісі, на березі річки.

Отже система позакласних заходів фізичного виховання може мати таку послідовність:

1) дні здоров'я — перший тиждень жовтня;

2) некласифікаційні змагання з включенням вправ, що були предме­том домашніх завдань на літо, — перші тижні листопада;

3) вечір спортивної слави — кінець грудня;

4) веселі старти сімейних команд — лютий і березень;

5) свято спорту і мистецтв — середина травня.

  1. Організація позашкільної роботи з фізичного виховання в 1-4 класах. Загальна характеристика та різновиди позашкільних занять. Роль сім’ї у фізичному вихованні дітей.

Фізичне виховання учнів за межами інколи здійснюється сім'єю, поза­шкільними установами, ДСТ, ДЮСШ, дитячими екскурсійнії--туристичними станціями та іншими культурно просвітницькими установами та організаціями. Вони допомагають загальноосвітнім школам в організації позакласної спортивно-масової і туристичної роботи і учнями, надають школам спор­тивні майданчики, стадіони, басейни, лижні бази, ковзанки, спортивні чали для проведення взаємних занять, тренувань, змагань. Крім цього, названі організації, установи і заклади беруть на себе обов'язки щодо організації ди­тячих груп, гуртків, спортивних секцій, поєднують заняття зі специфічним для себе змістом із заняттям фізичними вправами.

Предыдущая статья:Шкільне фізичне виховання. Позакласні заняття фізичними вправами в початкових класах Следующая статья:Шкільне фізичне виховання. Фізичне виховання за місцем проживання
page speed (0.0122 sec, direct)