Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Культура, Искусство

Історична довідка: Цвинтар виник у 1786 році, коли згідно з декретами австрійського цісаря Йосифа ...  Просмотрен 254

Цвинтар виник у 1786 році, коли згідно з декретами австрійського цісаря Йосифа П 1783-84 рр., було ліквідовано цвинтарі навколо церков і костелів у центрі Львова.

Протягом 200 років територія кладовища постійно зростала і тепер становить біля 40 га, що складають 82 поховальних поля. У П-й половині XIX ст. заходами керівника ботанічного саду Львівського університету К. Бауера і його наступника Т. Тхужевського територія кладовища була перетворена на гарний парк. У 1875 році із матеріалу зруйнованих пам’ятників за проектом архітектора І. Дрекслера збудовано дві вхідні брами в неготичному стилі.

Над Личаківським надгробками працювали талановиті львівські скульптори, представники класицизму: Гартман Вітвер, Антон і Ян Шімзери, Пауль Ойтел’є, а пізніше Абель Марія Пер’є, Юліан Марковський, Тадеуш Баронч, Парис Філіппі, Леонард Марконі, Григорій Кузневич.

Ухвалою Львівської міської Ради народних депутатів від 10 липня 1990 р. територію цвинтаря оголошено історико-культурним заповідником.

Личаків – місце вічного спочинку провідників української культури – ровесників і побратимів Івана Франка: літераторів, діячів науки, музичної і театральної культури. За декілька років до смерті Іван Франко, вже немічний, йшов за похоронною процесією Марії Конопницької. Він дуже замерз. Саме в цей момент з багатого фаетону вийшов польський вельможа, який впізнав поета і запропонував йому місце у кареті. Авторитет І. Франка у Львові без сумнівів був високим не тільки серед українців.

Предыдущая статья:Історія музею в датах і фактах Следующая статья:Обставини смерті та поховання.
page speed (0.0153 sec, direct)