Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Право

В індикаційний позов  Просмотрен 435

1. Одним з основних способів захисту права власності є вІнди-каційний позов. Віндикаційний позов як правило, визначають якпозов про повернення свого майна з чужого незаконного володіння. По суті, це вимога власника, який не володіє майном, повернути майно в натурі.

2. Однією з підстав для заявления такого позову є те, що власник не володіє майном, не панує над річчю, в той час як невлас-ник володіє майном без належної правової підстави або за негідною підставою. Володіння незаконного володільця має бути об'єктивно незаконним незалежно від того, винен він чи не винен, щочужа річ потрапила до нього.

3. Важливою обставиною для заявления такого позову є те, щомайно має зберегтися в натурі. З цим і пов'язана віндикація. Якщомайно втратило своє обличчя і змінило призначення, то витребувати Його за допомогою вІндикаційного позову неможливо. В цьомувипадку заявляється позов про стягнення збитків.

4. Об'єктом віндикації має бути лише індивідуально визначенаРіч. Треба зважити, шо межі між індивідуально визначеними і ро-

. . 273

довими речами досить відносні. Отже, річ можна кваліфікувати як родову, проте за певних обставин вона може набрати властивостей індивідуально визначеної. Наприклад, об'єктом віндикації можуть бути не взагалі труби для заводу, а саме ті труби, шо лежать і зберігаються на даному складі.

Змістом віндикаційоного позову є повернення конкретної речі, а не заміна її Іншою або речами того ж роду і властивостей.

Предыдущая статья:Розмежування права приватної власності і права комунальної власності Следующая статья:Поняття добросовісного і недобросовісного володільця чужою річчю
page speed (0.0135 sec, direct)