Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Право

Розмежування права приватної власності і права комунальної власності  Просмотрен 339

1. Вцьому випадку слід відмежовувати право приватної власності особи на квартиру і допоміжні приміщення і право комунальної власності. Визнання права комунальної власності (тобто власності територіальної громади) на допоміжні приміщення не лише Фубо порушує права громадян на житло і приміщення загального користування, визначені ст.382 ЦК, а и порушує Закон про приватизацію житлового фонду. Частина 2 ст.10 цього Закону вказує: Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками

допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку відповідно до своєї частки у майні будинку".

2. Законом про приватизацію житлового фонду встановлено, що приватизація державного житлового фонду — це відчуження квартир (будинків) та належних до них господарських споруд і приміщень державного житлового фонду на користь громадян України. Щодо права комунальної власності, то територіальним громадам районів у містах належить право комунальної власності на об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності (п.1 ст.60 Закону про місцеве самоврядування).

Глава 29 Захист права власності

:. 1. Здійснення захисту права власності як речового права

1. Об'єктом захисту права власності як речового права є Індивідуально визначене майно. Речові способи захисту права власностіспрямовані на безпосередній захист права власності від порушенняйого будь-якою особою.

2. Власник, який має підстави передбачити можливість порушення свого права власності іншою собою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню (ч.2 ст.386 UK).

3. Крім речових, існують також зобов'язальні способи захиступрава власності. Вони випливають з договорів та інших видів зобов'язань і мають конкретний характер. Але існує правило, що якщо існують договірні або інші зобов'язальні відносини, то заявляти речові вимоги щодо захисту права власності неможливо. Отже,захист права власності за допомогою речових способів захисту цього права не завжди можливий. їх не можна застосовувати, якщоправо власності порушено за наявності договору (наприклад, оренди), тоді потрібно розв'язувати спірні питання на підставі зобов'язань.

4. До речових способів захисту права власності належать позови про витребування майна з чужого незаконного володіння, позови про захист права власності від порушень, не пов'язаних з позбавленням володіння, і позови про визнання права власності.

Предыдущая статья:З, Право на земельну ділянку при придбанні Следующая статья:В індикаційний позов
page speed (0.0221 sec, direct)