Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Право

Правові наслідки при самочинному будівництві  Просмотрен 887

1. Стаття 376 ЦК передбачає негативні наслідки для тих, хто порушує правила будівництва, правила належного оформлення земельної ділянки під будівництво, здійснює будівництво без належного дозволу та затвердженого проекту.

Визначальним є положення цієї статті, згідно з яким особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Це положення виходить із того загального правила, що всі способи набуття права власності мають бути правомірними. Неправомірною є побудова житлового будинку, будівлі або споруди, коли вони збудовані або будуються на земельній ділянці, яка не була відведена для нієї мети, або без на-: лежного дозволу чи належно затвердженого проекту або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

2. Проте є певний виняток — на вимогу власника (користувача)земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

3. Права власника (користувача) підлягають суттєвому захисту,якщо він не визнає права власності за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво або якщо це порушує права іншихосіб. В цьому випадку майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок. Земельна ділянка може бути у встановленому порядку надана особі підуже збудоване нерухоме майно, якщо суд визнає право власності насамочинно зведену будівлю на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети.

Предыдущая статья:Примусове припинення права власності Следующая статья:З, Право на земельну ділянку при придбанні
page speed (0.1359 sec, direct)