Всего на сайте:
303 тыс. 117 статей

Главная | Биология, Зоология, Анатомия

В. Статичний апарат тазових кінцівок  Просмотрен 440

1. Пояс тазової кінцівки з’єднаний практично нерухомо з осьовим скелетом тугим, малорухливим крижово-клубовим суглобом.

2. Фіксація кульшового суглоба забезпечується м’язами і зв’язками, що діють на цей суглоб, так як спеціального сухожилка для його фіксації немає. Кульшовий суглоб сам по собі не вимагає особливих зусиль для утримування кутового сполучення стегнової кістки з клубовою, так як лінія напряму сили тяжіння проходить безпосередньо через суглоб.

3. Фіксація колінного суглоба здійснюється надколінком з його прямою зв’язкою і сухожилковим тяжем, який пронизує медіальну голівку чотириголового м’яза стегна. Надколінок при скороченні чотириголового м’яза стегна, особливо його медіальної та прямої голівок, заходить за медіальний гребінь блока, на якому утримується додатковим хрящем, і натягуванням прямої зв’язки надколінка, а також невеликим зусиллям медіальної голівки чотириголового м’яза стегна.

Таким чином, для фіксації колінного суглоба необхідна деяка затрата м’язової енергії.

4. Заплесновий суглоб фіксується пасивним натягуванням третього малогомілкового м’яза і поверхневого згинача пальців.

Особливу будову має третій малогомілковий м’яз, який у собак як самостійний не існує, проте є сухожилковий тяж, що починається на медіальній поверхні великогомілкової кістки. Опускаючись вниз, він утримується поперечною зв’язкою разом із сухожилком великогомілкового переднього м’яза і закінчується на плесновій кістці, обмежуючи таким чином розгинання в скакальному суглобі (заплесновому) суглобі.

5. Фіксація пальцевих суглобів на тазовій кінцівці відбувається таким же механізмом, як і на грудній.

Предыдущая статья:Б. Статичний апарат грудних кінцівок Следующая статья:СПОРТИВНИЙ МАСАЖ
page speed (0.0298 sec, direct)