Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Военное дело

Порядок передачі команд (сигналів) і постановка завдань по радіо.  Просмотрен 2077

Перед кожним включенням радіостанції на передачу необхідно упевнитись, що на заданій частоті не ведеться радіообмін. Обов’язкова вимога до кожного працюючого по радіо: жодної зайвої фрази, жодної зайвої секунди на передачу.

Передача повинна вестись чітко, спокійно, з ясною вимовою закінчення, цифр та виконавчої частини команди. Надмірно голосна і швидка передача веде до спотворень, зайвим запитам, уповільнюючи проходження команд.

Порядок подачі команд:

• позивні радіостанції, котру викликають – один раз;

• слово "Я" і позивний своєї радіостанції – один раз;

• текст команди (сигналу) – один раз;

• слово "Прийом" – один раз.

На прийняту команду (сигнал), негайно дається підтвердження точним повторенням команди, або тільки словом "Зрозумів" з визначенням свого позивного. Для подання команд (сигналів), які відносяться до всіх підрозділів та бойових машин, встановлюється циркулярний позивний. При цьому команди (сигнали) повторюються два рази. Підтвердження на загальні команди не дається. Загальні команди приймаються і негайно виконуються усіма командирами підрозділів і бойових машин. При стійкому зв’язку дозволяється працювати скороченими позивними або без позивних.

Приклади команд:

Робота скороченими: "69-й, я 32-й, збільшити швидкість, я 32-й, прийом". "Зрозумів, я 69-й, прийом".

Постановка завдання підрозділу: "Купол-69", я "Борець-32", з рубежу гаю "Рідкий" – чагарник "Мокрий" в напрямі: висота "Командна" – висота "Довга", захопити і знищити 555, пункт збору біля лісу "Темний", готовність до атаки 069, я "Борець-32", прийом".

Одержання завданняпідтверджується: "Я"Купол-69", зрозумів, прийом".

Таблиця подачі сигналів прапорцями (ліхтарем).

Для подачі сигналів прапорці тримають: жовтий (білий) – в правій руці; червоний – в лівій руці.

Порядок подачі сигналів прапорцями (ліхтарем):

• командир, що подає сигнал, піднімає жовтий (білий) прапорець, що означає: “Увага, приготуватися до прийому сигналу!”. Утримує жовтий прапорець до отримання відповідного такого ж сигналу.

• командир (підлеглий), що приймає сигнал, піднімає жовтий (білий) прапорець, що означає “Готовий до прийому сигналу”. Утримує жовтий прапорець до опускання його командиром, що подає сигнали;

• командир, що подає сигнали опускає жовтий прапорець, подає потрібний сигнал (сигнал виконання);

• командир (підлеглий), що приймає сигнал, опускає жовтий прапорець, подає (повторює) сигнал виконання, що означає: “Цей сигнал зрозумів”

Предыдущая статья:УПРАВЛІННЯ ПІДРОЗДІЛАМИ І ВОГНЕМ. Следующая статья:Глоссарий. Анафилакти́ческий шок или анафилакси́я, Пневмони́я, Тайфун, Ураган ...
page speed (0.0123 sec, direct)