Всего на сайте:
303 тыс. 117 статей

Главная | Физика

Опис лабораторної установки  Просмотрен 498

У лабораторній роботі, окрім визначення поверхневого натягу рідини при кімнатній температурі, досліджується залежність поверхневого натягу від температури.

На рис. 7.5 показана схема лабораторної установки. Лійка 1 з краном К1 заповнюється водою зі склянки 3. Гумовою трубкою лійка сполучена з аспіратором 2. Кран К2 під час досліду закритий. Внутрішній об’єм аспіратора за допомогою трійника 4 сполучений з манометром 9 і капілярним кінчиком 5. В склянку 6 наливають досліджувану рідину і поміщають у посудину з водою 10, яка знаходиться на електроплитці 8. Це дає можливість змінювати температуру досліджуваної рідини. Температура рідини вимірюється термометром 7. Кінчик капіляра 5 приводять до контакту з рідиною так, щоб він тільки торкався поверхні рідини. Відкривши кран К1, дають можливість воді краплями втікати в аспіратор. Об’єм верхньої частини аспіратора поступово зменшується, а тому тиск повітря, що знаходиться в аспіраторі зростає.

 

Рис. 7.5. Зовнішній вигляд лабораторної установки

 

Спостерігається підняття рівня води у трубці манометра 12. Манометр вимірює різницю між тиском в аспіраторі і атмосферним тиском . При певному збільшенні тиску в аспіраторі (коли ) через вузький кінець трубки 5 у рідину в склянці 6 проштовхується бульбашка повітря. В цей момент з манометра знімаються покази величини .

Предыдущая статья:Вимірювання поверхневого натягу рідини за методом Ребіндера Следующая статья:Визначення сталої приладу
page speed (0.0121 sec, direct)