Всего на сайте:
303 тыс. 117 статей

Главная | Физика

Лекція 12. Цикли газотурбінних установок (ГТУ) і паросилових установок (ПСУ). При..  Просмотрен 912

Цикли газотурбінних установок (ГТУ) і паросилових установок (ПСУ). Принцип дії ГТУ. Цикли ГТУ з ізобарним підведенням теплоти. Загальні відомості про цикли реактивних двигунів. Цикл Ренкіна і його термодинамічний аналіз.

Цикли газотурбінних установок (ГТУ)

Принципова схема і зображення циклу в РV і TS-координатах

з підведенням теплоти при P=const.

 

Принцип роботи ГТУ полягає у використанні в якості робочого тіла горючих газів, кінетична енергія потоку яких використовується для обертання турбіни. На теперішній момент часу переважного застосування набули так звані „багатовальні ГТУ”. Завдяки цьому, ГТУ ефективніша від поршневого ДВЗ тим, що в ній адіабатне розширення продуктів згоряння більш глибоке— до тиску оточуючого середовища.

ГТУ набули переважного застосування в авіації, де вони використовуються у двохконструктивному виконанні: турбогвинтові двигуни (ТГД), коли потужність, знята з турбіни, передається на гвинт (пропелер); газотурбінні двигуни (ГТД), коли турбіна використовується лише на привід компресора, з метою створення потужного реактивного струменя горючих газів.

Якщо порівняти ГТУ з поршневим ДВЗ (P=const), то ГТУ ефективніша, тому що відведення теплоти здійснюється по ізобарі 4-1, а отже, отримується додаткова зовнішня корисна робота, еквівалентна в PV-координатах.

 

1—корпус; 2—компресор низького тиску; 3—компресор високого тиску; 4—турбіна високого тиску; 5—турбіна низького тиску; 6—камера згоряння; 7—паливна форсунка; 8—електрогенератор.

 

  
 

Ефективність ГТУ визначається термічним ККД, що підраховується за загальною формулою:

де кількість теплоти, що відводиться з відпрацьованими газами в оточуюче середовище при атмосферному тиску, Дж/кг; кількість теплоти, що підводиться до ГТУ у процесі згоряння в камері згоряння паливно-повітряної суміші, Дж/кг.

ГТУ з підведенням теплоти при сталому об’ємі відрізняється від ГТУ з підведенням теплоти при P=const розміщенням в камері згоряння електричної свічки.

 


Предыдущая статья:Термодинамічний аналіз поршневого ДВЗ з підведенням теплоти при сталому об’ємі (цикл Отто, цикл бензинового двигуна). Следующая статья:Цикл реактивних двигунів
page speed (0.0126 sec, direct)