Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Статистика

Приклад.. За наступними даними про заробітну плату і чисельність робітників р..  Просмотрен 358

 

За наступними даними про заробітну плату і чисельність робітників розрахувати середній рівень заробітної плати.

 

Заробітна плата, е с./люд. Чисельність робітників, люд.
X f
 
 
 
 

 

 

Розв’язок

Оскільки за умовою задачі відомо значення ознаки (Х) та частоти ознаки (f), розрахунок буде здійснено наступним чином:

 

 

 

Формально між середньою арифметичною простою і середньою арифметичною зваженою немає принципових відмінностей. Адже багаторазове підсумовування значень однієї варіанти замінюється множенням варіант на вагу. Проте функціонально середня зважена більш навантажена, оскільки враховує поширеність, повторюваність кожної варіанти і певною мірою відображує склад сукупності. Значення середньої зваженої залежить не лише від значень варіант, а й від структури сукупності. Чим більшу вагу мають малі значення ознаки, тим менша середня, і навпаки.

Іноді середні величини потрібно обчислити не з конкретних значень варіантів досліджуваної ознаки, а із значень величин, виражених у вигляді інтервалів. В таких випадках потрібно для кожного інтервалу знайти його середину за простою середньою між верхньою і нижньою межею кожного інтервалу і після цього проводити обчислення за формулою середньої арифметичної зваженої.

 

Предыдущая статья:Середня арифметична, основні її властивості. Следующая статья:Приклад.. Розрахувати середню собівартість продукції. Продуктивність прац..
page speed (0.0143 sec, direct)