Всего на сайте:
248 тыс. 773 статей

Главная | Медицина, Здоровье

Оснащення. Пікфлоуметр, пульсоксиметр, електрокардіограф, небулайзер; апаратура д..  Просмотрен 309

 1. Положення протоколу. Первинна профілактика полягає у втручаннях, що розпочаті ще до початку..
 2. Положення протоколу. Діагноз бронхіальної астми ґрунтується на розпізнанні характерної карт..
 3. Положення протоколу. Мета лікування бронхіальної астми – досягнення та підтримання контролю..
 4. Положення протоколу. Призначаються інгаляційні бронхолітики (короткої та тривалої дії), інг..
 5. Положення протоколу. Пероральний прийом ліків має перевагу над парентеральним. Довготривал..
 6. Положення протоколу. Вторинна профілактика – важлива складова медичної допомоги пацієнтам з..
 7. Положення протоколу. Програми з самолікування є ефективними, підкреслють необхідність надан..
 8. Положення протоколу. БА - це варіабельне захворювання, що обумовлює періодичні корекції тер..
 9. Опитувальник контролю над астмою (Asthma Control
 10. Правила выполнения перевернутых асан
 11. Результаты самого масштабного исследования связи питания и здоровья
 12. АНДРЕА, АСТМА И ЖЕНЩИНЫ

Пікфлоуметр, пульсоксиметр, електрокардіограф, небулайзер; апаратура для проведення фізіотерапевтичних процедур, інше обладнання відповідно до Табеля оснащення.

Лікарські засоби (нумерація не визначає порядок призначення)

1. Бронходилататори, бета 2-агоністи короткої дії: Фенотерол, Сальбутамол;

2. Бронходилататори, бета 2-агоністи пролонгованої дії: Формотерол, Сальметерол;

3. Бронходилататори, м-холіноблокатори пролонгованої дії: Тіотропію бромід;

4. Комбіновані лікарські засоби: Фенотерол + Іпратропію бромід.

Перелік скорочень

Медична карта амбулаторного хворого (форма 025/о) Форма первинної облікової документації 025/о «Медична карта амбулаторного хворого», затверджена наказом МОЗ України від 14.02.2012 р. № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування»
Контрольна карта диспансерного нагляду (форма 030/о) Форма первинної облікової документації 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду», затверджена наказом МОЗ України від 14.02.2012 р. № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування»

 

 

V. Індикатори якості

5.1. Перелік індикаторів якості медичної допомоги

5.1.1. Наявність у лікаря загальної практики – сімейного лікаря локального протоколу медичної допомоги «Бронхіальна астма».

 

загальна кількість лікарів загальної практики для яких задокументований факт наявності локального протоколу медичної допомоги хворим на бронхіальну астму

загальна кількість лікарів загальної практики

зареєстрованих в районі

5.1.2. Наявність у ЗОЗ, що надають медичну допомогу пацієнтам з бронхіальною астмою, локального протоколу медичної допомоги та медичної реабілітації «Бронхіальнаастма».

загальна кількість ЗОЗ, зареєстрованих в районі обслуговування, для яких задокументований факт наявності локального протоколу медичної допомоги хворим на бронхіальну астму (наданий екземпляр ЛПМД)

загальна кількість ЗОЗ, зареєстрованих в районі обслуговування

 

5.1.3. Відсоток пацієнтів, яким проведено спірометричне дослідження та виконано реверсивний тест.

загальна кількість пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом у сімейного лікаря, з діагнозом бронхіальна астма та вперше зареєстровані протягом звітного періоду, яким було проведено спірометричне дослідження та виконано реверсивний тест

__________________

загальна кількість пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом у сімейного лікаря, з діагнозом бронхіальна астма та вперше зареєстровані протягом звітного періоду

 

5.1.4.Відсоток пацієнтів, яким виконано рентгенологічне дослідження.

 

загальна кількість пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом у сімейного лікаря, з діагнозом бронхіальна астма та вперше зареєстровані протягом звітного періоду, яким було виконано рентгенологічне дослідження

загальна кількість пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом у сімейного лікаря, з діагнозом бронхіальна астма та вперше зареєстровані протягом звітного періоду

 

5.1.5.Відсоток пацієнтів, щодо яких лікарем загальної практики – сімейним лікарем отримано інформацію про медичний стан протягом звітного періоду.

загальна кількість пацієнтів сімейного лікаря, з діагнозом бронхіальна астма, для яких наведена інформація про медичний стан хворого із зазначенням відсутності або наявності повторних загострень захворювання

загальна кількість пацієнтів, які перебувають під диспансерним наглядом у лікаря загальної практики - сімейного лікаря

 

V. Перелік літературних джерел, використаних при розробці уніфікованого клінічного протоколу

1. Електронний документ «Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах. Бронхіальна астма», 2013.

2. Наказ МОЗ України від 27.07.1998 № 226 «Про затвердження Тимчасових галузевих уніфікованих стандартів медичних технологій діагностично-лікувального процесу стаціонарної допомоги дорослому населенню в лікувально-профілактичних закладах України та Тимчасових стандартів обсягів діагностичних досліджень, лікувальних заходів та критерії якості лікування дітей».

3. Наказ МОЗ України від 28.12.2002 № 507 «Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги».

4. Наказ МОЗ України від 05.05.2003 № 191 «Про затвердження тимчасових державних соціальних нормативів за спеціальністю «Загальна практика - сімейна медицина»».

5. Наказ МОЗ України від 19.03.2007 р. № 128 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Пульмонологія"».

6. Наказ МОЗ України від 06.02.2008 р. № 56 «Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення».

7. Наказ МОЗ України від 07.02.2008 р. № 57 «Про затвердження державних соціальних нормативів у сфері реабілітації інвалідів».

8. Наказ МОЗ України від 28.10.2003 № 499 «Про затвердження інструкцій щодо надання допомоги хворим на туберкульоз і неспецифічні захворювання легенів».

9. Наказ МОЗ України № 110 від 14.02.2012 «Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування».

10. Наказ МОЗ України № 132 від 23.02.2012 р. «Про затвердження Примірного табеля оснащення лікувально-профілактичних підрозділів закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу».

11. Наказ МОЗ України № 646 від 05.10.2011 «Про затвердження нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України щодо реалізації Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві».

12. Наказ МОЗ України № 127 від 02.03.2011 «Про затвердження примірних табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення центральної районної (районної) та центральної міської (міської) лікарень».

13. Наказ МОЗ України № 734 від 31.10.2011 «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів лікарні планового лікування».

14. Наказ МОЗ України № 735 від 31.10.2011 «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів лікарні інтенсивного лікування».

15. Наказ МОЗ України № 739 від 31.10.2011 «Про затвердження табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення структурних підрозділів консультативно-діагностичного центру».

16. Наказ МОЗ України № 751 від 28.09.2012 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України».


  Додаток 1 до локального клінічного протоколу первинної медичної допомоги «Бронхіальна астма»

Тест контролю астми (Asthma Control Test – ACT; www.asthmacontrol.com)

Як часто впродовж останніх 4-х тижнів астма заважала Вам виконувати звичайний об’єм роботи (на роботі, на навчанні або вдома)? 1=увесь час 2=дуже часто 3=іноді 4=зрідка 5=ніколи
Як часто впродовж останніх 4-х тижнів Ви відмічали у себе утруднене дихання? 1=частіше, ніж 1 раз на день 2=1 раз на день 3=від 3 до 6 разів на тиждень 4=1-2 рази на тиждень 5=жодного разу
Як часто впродовж останніх 4-х тижнів Ви прокидались вночі або раніше, ніж звичайно, через симптоми астми (свистячого дихання, кашлю, утрудненого дихання, відчуття стиснення в грудях або болі в грудях)? 1=³4 ночі за тиждень 2=2-3 ночі за тиждень 3=раз на тиждень 4=1-2 рази 5=жодного разу
Як часто впродовж останніх 4-х тижнів Ви використовували інгалятор “швидкої допомоги” або небулайзер (такі як сальбутамол)? 1=³3 рази на день 2=1-2 рази на день 3=2-3 рази на день 4=£1 рази на тиждень 5=жодного разу
Як би Ви оцінили, наскільки Вам вдавалося контролювати астму впродовж останніх 4-х тижнів? 1=зовсім не вдавалось 2=погано 3=в деякій мірі 4=добре 5=повністю вдавалось контролювати
Загальна оцінка (сума балів)  

Трактовка результатів:

· £15 балів – відсутність контролю БА

· 16-18 балів – частковий контроль

· ³20 балів – добрий контроль.


  Додаток 2 до локального клінічного протоколу первинної, медичної допомоги «Бронхіальна астма»
Предыдущая статья:Положення протоколу. БА - це варіабельне захворювання, що обумовлює періодичні корекції тер.. Следующая статья:Опитувальник контролю над астмою (Asthma Control
page speed (0.0498 sec, direct)