Всего на сайте:
210 тыс. 306 статей

Главная | История

Причини голодомору  Просмотрен 83

Кафедра політичної історії

 

 

Реферат

з курсу «Історія України»

на тему:

«Голодомор 1932-1933 років на Україні»

 

Роботу виконав:

ст. гр. ТМ-77

Стоволосий Вадим Олександрович

Перевірив:

доц. Харченко Артем Вікторович

 

Харків 2018

 

Зміст

· Вступ

· Причини голодомору

· Складові голодомору

· Жертви

· Реакція міжнародної спільноти на голодомор

· Ставлення Української держави до голодомору

· Спогади виживших

· «ПОЧЕКАЙТЕ, НЕ ЗАКОПУЙТЕ — ЩЕ ПІДНЕСУТЬ...»

· ПРО ВКРАДЕНУ ХЛІБИНУ, МІЛІЦЕЙСЬКУ «МИЛІСТЬ» І ДРАНУ СТУП

· НА ЗАЛІЗНИЧНІЙ СТАНЦІЇ

· СЕСТРИ СЕСТРУ ЗАРІЗАЛИ Й З'ЇЛИ

· Вшанування пам'яті жертв

· Офіційні події та заходи, присвячені Голодомору

· Меморіальні споруди, музеї


Вступ

 

Так уже, на жаль, повелося, що в історії нашої країни вікопомних дат із чорними і трагічними позначками вистачає. Серед них голодомор 32-33рр.

Більше того, голодомор початку 30-х рр. був справжнім геноцидом. Чому так сталося? І досі ми напевно не знаємо всієї правди. Документів про цю трагедію в державних архівах збереглося небагато і хрестів на кладовищах з цією датою не знайти. Однак, скільки б ми не говорили, скільки б не поверталися до лихоліття, всього цього надто мало, щоб досконало дізнатися про все. Істина, без сумніву, одна: наша пам’ять не повинна забувати того, що діялося. Цього принаймні, вимагають нові часи.

Голодомор став національною катастрофою. В 1932 році щогодини помирала 1тис. чоловік, щодоби – 25тис. Пік припав на весну 33-го.

11тис.українських сіл опустіли.

Жертв голодомору в Україні поминають в багатьох країнах світу. В підтвердження цього в Ізраїлі стартував міжнародний художній проект „Україна пам’ятає – світ признає». Ця акція пройде по 15 країнах світу, включаючи Канаду, Німеччину, США, Іспанію, Чехію, Бельгію, Швейцарію... Акція спрямована не тільки політичним колам, мистецькій еліті, але й широкій громадськості держав, що виступають традиційними партнерами України, підтримують її зовнішньополітичний курс і, у багатьох випадках, відстоюють інтереси нашої держави в світі.

Над померлими від голоду ніхто не читав молитов, не відправляв панахид; часто ті, хто відвозив покійників на цвинтар, заздрили їм, бо їхні муки вже скінчилися і настав вічний спочинок.

Минули десятиліття, і лише тепер починаємо дізнаватися правду про страшні події 1932-1933рр. – про голодомор на Україні. Тільки наприкінці 80-х – у 90-х рр. 20-го століття про голодомор з’явилися наукові статті, спогади очевидців, про нього заговорили в пресі; складено мартиролог жертв голодомору. Сьогодні люди оповідають страшні події тих років.

Ми маємо ще й ще раз говорити про цю страхітливу трагедію, щоб слова глибокої скорботи не лише дійшли до свідомості кожного, а й увійшли у його серце.


Причини голодомору

Голодомор - це зумисне організований радянською владою у 1932 - 1933 роках штучний голод, який призвів до смерті мільйонів українців і є геноцидом українського народу. В історії бурхливого XX-го століття голодомор 1932-33 років був другим масовим голодом на території України.

Голод 1932-33 років охопив значну частину України, серед якої Запорізька, Донецька, Катеринославська, Миколаївська, Одеська губернії. Найбільше постраждали: Харківська, Полтавська, Сумська, Київська, а також Житомирська області, але цього разу голодомор спричинили, насамперед, для досягнення політичної цілі: потрібно було винищити численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців. Серед основних причин можна виділити такі:

• Хлібозаготівельна криза 1927-1928 років

• Тоталітарний режим Сталіна

• Колективізація

• Ухвалення завідомо нереальних планів хлібозаготівель

• Насильне вилучення в селян продовольства

• Вивезення продуктів до Німеччини

Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом політичної системи проти мирних людей, внаслідок чого зникали цілі покоління землеробів-універсалів, було зруйновано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

Аналіз змісту опублікованих протягом 29-33 рр. близько 30-ти постанов Центрального Комітету КПБ, Раднаркому УРСР та СРСР, ЦК КПБУ засвідчує факти свідомого створення таких умов життя для сільського населення, що призвело до їх відвертого фізичного винищення. У документах Політбюро ЦК КПБУ збереглося свідчення про те, що восени 1932 року організовувалися з України так звані зелені ешелони для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят. З України вивозили навіть квашені огірки, капусту та помідори. Таким чином, ті люди, котрі вирощували цю продукцію, залишалися приреченими на голодну смерть.


Предыдущая статья:Разработка конструкции отливки для деталей типа «Вал» Следующая статья:Складові голодомору
page speed (0.1348 sec, direct)