Всего на сайте:
210 тыс. 306 статей

Главная | Медицина, Здоровье

САЛЬМОНЕЛЬОЗ  Просмотрен 347

1*. У дитини 3-х місяців важкий перебіг захворювання. Гарячка, дегідратація другого ступеню, часте блювання, випорожнення буро-зеленого кольору, рідкі. Клініка гепатиту, пневмонії та менінгіту. В крові виділена сальмонела. Яка клінічна форма сальмонельозу найбільш імовірна?

* Септична

Тифоподібна

Гастритична

Ентероколітична

Субклінічна

2*. Дитина|дитя| 10 місяців. Скарги: t - 39,6 0С|із|, рідкий стілець. На 5-й день: t - 38,70С, млявий|в'ялий|, блідий. Язик обкладений|оподаткована| білим нальотом. Тони серця приглушені. Живіт роздутий, бурчання в області пупка, відрізки товстого кишечника не змінені. Стілець рідкий, 5 разів темно-зеленого кольору|цвіт|, з|із| домішками|нечистота| прозорого слизу. Ваш діагноз?

* Сальмонельоз

Ієрсиніоз кишковий

Ешеріхиоз

Гостра дизентерія

Ротавірусная інфекція

3*. У дитини 2-х років температура тіла 38,5º С, блювання, дегідратація 2-3-го ступеню, випорожнення до 10 разів на добу, кал рідкий, смердючий, водянистий, буро-зеленого кольору. У матери подібні симптоми після вживання сирих яєць. Який найбільш імовірний діагноз?

*Сальмонельоз

Шигельоз

Кампілобактеріоз

Ротавірусна інфекція

Ентеровірусна інфекція

4.***** Хлопчик К., 1,5 р., хворий на сальмонельоз, гастроінтестинальну форму. Тривало лікувався антибіотиками. У нього розвинувся антибіотикоасоційований ентероколіт. Яка схема лікування є адекватною в цьому випадку?

* Біфіформ + фестал + полісорб

Лактобактерін + рифампіцин

Ніфуроксазид + бактісубтіл

Амоксіцилін + фестал + лінекс

Сальмонельозний бактеріофаг

5.*****Дитина 6 років захворіла гостро після прийому некип"яченого молока. Захворювання почалося з підвищення температури до 39ºС , появи багаторазової блювоти та частих бризжучих випорожнень

зеленого кольору з слизом,дуже вонючих. В стаціонарі t утримувалась на високих цифрах до 6 дня хвороби, відмічається повторна блючота. Блідий.

Тони серця ослаблені.Живіт вздутий. Печінка виступає на 3см, селезінка - на 1,5 см. Випорожнення рідкі, зелені, до 10-15 раз на добу.

* Сальмонельоз

Ієрсиніоз кишковий

Ешеріхиоз

Гостра дизентерія

Ротавірусная інфекція

6.*****В дитячих яслах захворіло зразу декілька дітей. У відділення поступив хворий 1р.6міс. Через 3 години після обіду у хлопчика з"явилась повторна блювота,t до 38,5ºС, в"ялість, бліда шкіра, рідкі випорожнення 4 рази грязно-зеленого кольору з слизом.Через 1 годину після захворювання хворий втратив свідомість,на протязі 3 хви-

лин спостерігалися клоніко-тонічні судоми.Поступив в тяжкому стані, без свідомості.Блідість шкіри,цианоз губ.Спостерігаються ригідність потилочних м"язів.Тони серця звучні,140 в 1 хвилину,t 39,5ºС.Слизова порожнина волога. Язик обкладений. Живіт м"який, вздутий. Вурчання при пальпації в правій подвхдошній області,болючість. Анус зімкнутий. Випорожнення рідкі, грязно-зеленого кольору, вонючі, зі слизом та кров"ю.

* Сальмонельоз

Ієрсиніоз кишковий

Ешеріхиоз

Гостра дизентерія

Ротавірусная інфекція

7.*****Дитині 8 років.Поступив у лікарню в перший день хвороби, захворів гостро, t 37,9ºС. Хлопчик кволий блідий, скаржиться на головний біль. Часта блювота, рясна, різкий біль у верхній половині живота. Випорожнення рідкі, рясні, водянисті, калові, неперварені, вонючі з слизом, кольору "болотної тіни". Напередодні їв м"ясний салат.

*Сальмонельоз

Шигельоз

Кампілобактеріоз

Ротавірусна інфекція

Ентеровірусна інфекція

8.*** Дитина 10-ти місяців після вживання некип’яченого молока хворіє 5-ту добу: температура 38-39°С, блювання. Рідкі випорожнення. В’яла, бліда. Язик обкладений білими нашаруваннями. Тони серця приглушені. Живіт здутий, буркотіння в ділянці пупка, печінка +3см. Випорожнення рідкі, до 5 разів за добу, темно-зеленого кольору, з домішкою слизу. Який найбільш вірогідний діагноз?

Ешерихіоз

*Сальмонельоз

Стафілококова кишкова інфекція

Ротавірусна інфекція

Гострий шигельоз

 

 

2.Ш И Г Е Л Ь О З

1*. В інфекційне відділення госпіталізовано дитину 2 років. Скарги при поступленні на підвищення температури тіла до 400C, відсутність апетиту, блювання.

Хворіє другу добу. Бліда, тахікардія, тони серця ослаблені, виражений гемоколіт ("ректальний плівок", слиз, гній, прожилки крові в випорожненнях), випадіння прямої кишки, "відкритий" анус. Який з перечислених діагнозів найбільш ймовірний?

* Дизентерія.

Ешерихіоз

Протеоз

Клебсіольоз

Стафілококовий ентероколіт

2*. Дитина 5 рокiв захворiла гостро. Захворювання почалося з пiдвищення температури тiла до 38,50С, рiдких випорожнень з великою кiлькiстю мутного слизу. Пiд час дефекацiї кричить, напружується, обличчя червонiє. Яке захворювання найбiльш ймовiрне?

* Дизентерiя

Сальмонельоз

Ешерихiоз

Стафiлококовий ентероколiт

Вiрусна дiарея

3*. Дитина|дитя| 6 років. Скарги на частий рідкий стілець, блювоту. На 2-ій день хвороби наголошується млявість, температура 38,4 0С |із|, пульс 150 в 1 хв., живіт човноподібний, пальпується болюча сигмоподібна кишка, стілець за добу 10 разів рідкий зі|із| слизом і зеленню. Ваш діагноз?

* Бактерійна дизентерія

Сальмонельоз

Ієрсиніоз кишковий

Черевний тиф

Амебна дизентерія

4*. Хворий 5 років, захворів гостро. Скарги на біль у животі, анорексію, тенезми, трикратне блювання, підвищення температури тіла до 38 0С, часте (до 10 раз на добу) рідкі випорожнення зі слизом. Об’єктивно: тургор тканини знижений. Живіт при пальпації м’який, болючий, сигма спазмована. Печінка виступає з-під реберної дуги на 1,5 см.

* Шигельоз

Гострий апендицит

Вірусний гепатит

Холера

Харчова токсикоінфекція

5*. Дитина 5 років захворіла гостро з підйому температури тіла до 39,2ºС, одноразової блювоти. Скарги на переймоподібні болі в животі, тенезми, часті випорожнення: малокалові, з великою кількістю слизу, включенням гною та прожилок крові. При огляді: ущільнена сигмовидна кишка, болюча при пальпації.

* Шигельоз

Сальмонельоз

Гострий апендицит

Ротавірусна інфекція

6.***** Дівчинка 5 років хворіє 3 день. Температура тіла до 37,80 С. шкіра бліда. Живіт запавший, сигмовидна кишка спазмована, пальпується у вигляді тяжа, болісна.

Відхідник зіяє, періодичні позиви на дефекацію. Випорожнення скудні зі слизом, зеленню, прожилками крові до 10-15 разів на добу. Найбільш вірогідний діагноз:

* Шигельоз

Сальмонельоз

Ієрсиніоз

Ешеріхіоз

Ротавірусна інфекція

3. Е Ш Е Р И Х І О З И

1.* Дитина 4-х місяців захворіла 2 дні тому, коли підвищилась температура до 37,6ºС, з'явились рідкі випорожнення, водянисті, яскраво-рожевого кольору з грудочками неперетравленої їжі до 20 разів на добу, блювота 2-3 рази. При огляді: стан тяжкий, дитина млява, шкіра бліда, суха, береться в складку, тургор тканин знижений. Велике тім'ячко западає. Тони серця послаблені, тахікардія, відмічаються явища периферичного спазму судин. Тахіпное. Живіт збільшений у розмірах, виражений метеоризм. Печінка, селезінка не збільшені.

* Ентеропатогенний ешерихіоз

Шигельоз

Сальмонельоз

Кишковий ієрсиніоз

Ентероінвазивний ешерихіоз

2*. На стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні знаходиться дівчинка 8 міс. З приводу гострої кишкової інфекції. Що з переліченого дозволить верифікувати діагноз?

*Бактеріологічний та вірусологічний аналізи випорожнень.

Анамнез

Клінічні ознаки

Загальний аналіз крові

Копрограма

3.***** Оля К., 3 років захворіла гостро. Захворювання розпочалось із підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, одноразового блювання, рідких водянистих випорожнень жовтого кольору 5-7 разів на добу. В перші два дня відмічались виділення з носа серозного характеру та покашлювання. Стілець нормалізувався на протязі тижня. Який збудник на ваш погляд міг викликати дане захворювання?

* Rotavirus

E. coli

Salmonella typhimurium

Sh. sonnei

Salmonella typhi

4*****. Дівчинка, Н., 5 років знаходиться на лікуванні в пульмонологічному відділенні обласної дитячої лікарні. На 9 день перебування в стаціонарі на тлі нормальної температури тіла з’явилась діарея з частотою 5 разів на добу. Стілець без патологічних домішок, жовтого кольору, з великою кількістю води. Які з перерахованих лікарських засобів могли викликати розвиток діареї?

* Ампіцилін

Бактісубтіл

Імуноглобулін

Парацетамол

Нистатин

Предыдущая статья:Очищение. Следующая статья:ПСЕВДОТУБЕРКУЛЬОЗ
page speed (0.0112 sec, direct)