Всего на сайте:
210 тыс. 306 статей

Главная | Кулинария, Пищевое производство

МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ  Просмотрен 107

До поживних середовищ, які використовуються для вирощування мікроорганізмів висувають слідуючи вимоги:

- поживне середовище повинно мати всі речовини, необхідні для росту та розмноження певного мікроорганізму в доступній форм: - бути прозорою і ізотонічною; - мати оптимальну вологість, в'язкість і РН; - бути стерильною.

За походженням поживні середовища бувають:

а) природні (молоко, картопля та ін.);

б) штучні - це такі середовища, які готують за спеціальними рецептами із природних продуктів. Наприклад: м'ясопептонний агар (МПА), м'ясопептонний бульйон (МПБ),м'ясопептонний желатин (МПЖ);

в) синтетичні - готуються із хімічно чистих речовин.

Поживні середовища класифікують ще за консистенцією. Вони бувають: рідкі (молоко, МПБ), щільні (МПА), напіврідкі (МПЖ);

За призначенням поживні середовища поділяють на: прості (звичайні), спеціальні або елективні та диференціально-діагностичні (кольорові).

М'ясопептонний бульйон (МПБ) готують на м'ясній воді шляхом додавання до неї 1% пептону і 0.5% повареної солі. Визначають РН, доводять, його до 7.4-7.6. Компоненти змішують і кип'ятять до повного розчинення пептону, фільтрують і стерилізують при температурі 1200С протягом 20 хвилин.

М'ясопептонний агар (МПА) готують шляхом додавання до МПБ 2% дрібно різаного агар-агару. Його розчиняють шляхом нагрівання, фільтрують, розливають в пробірки по 4-5 мл і стерилізують при 1200С протягом 30 хвилин.

М'ясопептонна желатина (МПЖ) готується з додаванням до МПБ 15-20% желатини. При постійному помішуванні в водяній бані желатину розплавляють до повного розчинення.

Молоко - знежирюють шляхом центрифугування, після чого розливають в пробірки по 4-5 мл.

Картопля - із почищеної картоплі вирізають куб не більше діаметра пробірки. Куб ріжуть по діагоналі. Отриману призму надівають на 1/3 сірника і сірником вниз опускають до дна пробірки. У пробірку наливають декілька крапель води і на кінчику скальпеля додають порошок крейди.

Виготовленні поживні середовища стерилізують за прийнятими методиками, після чого витримують деякий час в термостаті для контролю їх стерильності.

 

Предыдущая статья:КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ., 1. Обладнання, яке використовується в лабораторії для вирощування мікр.. Следующая статья:Етап І.
page speed (0.0081 sec, direct)