Всего на сайте:
210 тыс. 306 статей

Главная | Культура, Искусство

Практичний посібник, Маленька книжечка про діалог на складні теми. ЗВОРОТНА..  Просмотрен 102

Маленька книжечка про діалог на складні теми.

 

ЗВОРОТНА СТОРОНА ОБКЛАДИНКИ

Кому з нас не доводилося переживати незручні моменти, коли під час святкового застілля розмова раптом заходила на суперечливі політичні та релігійні теми або торкалася злободенних подій? Або зненацька на зборах атмосфера починала загострюватися?

 

Ліза Шерч і Девід Кемпт представляють перетворюючий і як ніколи багатообіцяючий підхід, що дозволяє обговорювати непрості та напружені теми, застосовуючи принципи діалога. Чи то є бесіда за столом або в залі для переговорів, засідання місцевого комітету з благоустрою чи нарада старійшин народності сету, «формат діалогу дозволяє людям у конфліктних ситуаціях слухати один одного, підтверджувати спільні точки зору або ж у безпечній обстановці розбиратися, що їх розділяє.»

 

З цієї маленької книжечки ви дізнаєтеся:
* чим відрізняється діалог від дебатів
* як запрошувати людей до діалогу
* які найважливіші навички сприяння діалогу
* коли застосовувати діалог
* як переходити від діалогу до дії
* як оцінювати ефективність діалогу

 

Ліза Шерч встигла вже попрацювати в проектах із запобіганя конфліктів і відновлення миру в більш ніж 20 країнах світу. Девід Кемпт основну увагу приділяє питанням расового примирення і масовим заходам, пов’язаним з налагодженням діалогу. Багато з навичок і характерних прикладів, представлених в книзі, були взяті з власного і вражаючого досвіду авторів.

 

 

Зміст

 

Подяка

 

1. Що таке діалог

 

2. Як працює діалог?

 

3. Коли застосовується діалог?

 

4. Організація процесу діалогу

 

5. Планування процесу діалогу

 

6. Сприяння діалогу

 

7. Від діалогу до дії

 

8.

Оцінка ефективності діалогу

 

9. Діалог для нового століття

 

Додаток. Методи розширення переговорів

 

Примітки

 

Рекомендована література

 

Про авторів

 

 

Подяка

 

Ми висловлюємо спільну подяку організації «Надія в містах» з Річмонда в шт. Віргінія, яка найняла нас для сприяння серії діалогів з міжрасових і економічних проблем. Принципи та підходи співробітників «Надії в містах» продовжують надихати нас обох, і ми вдячні за надану можливість попрацювати з ними.

 

Ліза: Я хотіла б подякувати своїм студентам і колегам з науково-практичного Центру справедливості та відновлення миру при Східному менонітському університеті. За останні 10 років я сприяла проведенню незліченної кількості зборів і обговорень з різних питань у нашому університеті, і мої колеги постійно допомагали мені зміцнювати свої навички фасилітатора. Крім того, я багато чому навчилася, спостерігаючи, як вони фасилітувати діалоги на непрості теми, учасником яких я була. За цей час я навчилася в них, як сумлінно розпоряджатися тим, що я знаю і чого не знаю, що я вмію і що мені ще слід надолужити. Я вдячна тим колегам, які виховали в мені це знання про себе.

 

Девід: Я хотів би подякувати цілій юрбі людей, починаючи з моїх колег із «АмерикаСпікс» — «Говорить Америка», організації, яка дала мені можливість розвинути свої лідерські навички. Я переконаний, що не написав би й сотої частки своєї частини в цій книжці, якби не надихаюча та дружня участь Крикет Уайта, Менні Брандт і Тео Брауна. Вони надихнули мене зробити ще більше і дізнатися більше про діалог.

Також я висловлюю особливу подяку Монікі Фортенберрі та Нгозі Робінсон, котрі тільки їм одним відомим способом допомогли мені зберегти розсудливість, працюючи на цій ниві. І, нарешті, нічого в моєму житті — особливо цієї пристрасті до діалогу — не було б без моїх батьків, Джеймса та Джеральдін Кемптів.

 

 

1. Що таке діалог

 

Якщо не всім, то багатьом з нас доводилося переживати незручні моменти, коли за святковим застіллям розмова раптом заходила на суперечливі політичні та релігійні теми або торкалася злободенних подій. Або зненацька на зборах атмосфера починала загострюватися. «Невже люди не можуть просто спокійно розмовляти на деякі темм?»— думали ми.

 

Діалог є методом обговорення непростих і напружених тем. Його застосовують як у сімейних стосунках, невеликих групах, бізнесі, на рівні місцевих громад і великих організацій, так і в конфліктах національного та міжнародного рівнів.

 

Все частіше люди розуміють необхідність пошуку способів поліпшення спілкування. Після трагічних подій 11 вересня 2001 року громадськість у всіх кінцях Сполучених Штатів збиралася, щоб обговорити, як цей день відбився на їх житті і що потрібно зробити, щоб спільними зусиллями запобігти насильству по відношенню до мусульман в їх громадах. Громадськість також вдається до діалогу, щоб уточнити керівні принципи планування та розвитку міст в швидкозростаючих регіонах. В інших місцях діалог допомагає обговорювати релігійні відмінності та гомосексуальність, такі проблеми, як надмірна вага у молоді або расові протиріччя. А в зонах військових дій дипломати вступають в діалог для пошуку політичних рішень, спрямованих на припинення насильства проти цивільного населення.

 

Ці приклади ілюструють те, як люди користуються діалогом, щоб усунути глибокі розбіжності або зцілити рани, отримані в минулому, запобігти насильству, що насувається, обговорити майбутні політичні рішення або розібратися в питаннях, які турбують громадськість. Люди вдаються до діалогу, оскільки інші форми спілкування не в змозі забезпечити умови або безпеку, необхідні для обговорення складних питань. Діалог сприяє спілкуванню людей, коли вони націлені на конструктивний пошук творчого розв’язання проблем, що стоять перед спільнотою. Діалог є важливим етапом не тільки вирішення проблем, але й трансформації стосунків між опонентами.

 

Предыдущая статья:Об авторах, Лиза Шерчявляется профессором Восточного меннонитского университета.. Следующая статья:Діалог — зовсім інший вид спілкування
page speed (0.049 sec, direct)