Всего на сайте:
210 тыс. 306 статей

Главная | Метрология, Стандартизация и Сертификация

ЕКОЛОГІЧНЕ МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ  Просмотрен 640

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3

ТЕМА: ЕКОЛОГІЧНЕ МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Мета роботи:Вивчити знаки екологічного маркування харчових продуктів; порівняти знаки екологічного маркування харчових продуктів та знаки про екологічність товарів.

 

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОПІДГОТОВКИ

1. Що таке екологічне маркування?

2. Яка мета екомаркування?

3. Назвіть основні типи екологічного маркування.

4. Як виглядає знак екологічного маркування в Україні?

5. Чи визнається «зелений журавлик» Глобальною Мережею Екологічного Маркування?

6. Які умови отримання знаку екологічного маркування?

7. Якими знаками позначають екологічно чисті продукти харчування в інших державах?

8. Які знаки вказують на екологічність товару (нешкідливість для навколишнього середовища)?

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ

Національні екологічні знаки є в багатьох країнах світу. Лідерами є країни Євросоюзу, США, Канада, Японія, Австралія, але сьогодні свої знаки мають також Таїланд, Тайвань, Індія, Бразилія і інші країни (додаток Г). Такі єдині державні знаки допомагають поліпшити збут продукції, упорядкувати безліч знаків, запам’ятовування яких може привести до плутанини, і допомогти підвищити довіру споживачів до біопродуктів.

Екологічне маркування – це комплекс відомостей екологічного характеру щодо продукції у вигляді тексту, окремих графічних, кольорових символів (умовних позначень) та їх комбінацій. Він наноситься в залежності від конкретних умов безпосередньо на виріб, упаковку (тару), ярлик, етикетку чи в супровідну документацію.

Ціль створення екомаркування – повідомлення споживачу інформації, яка дозволяє обирати ту продукцію, яка чинить найменший негативний вплив на навколишнє середовище; стимулює виробників екологічно безпечної продукції, забезпечення безпеки продукції на всіх стадіях її життєвого циклу; призупинення або припинення реалізації продукції, яка не відповідає встановленим екологічним вимогам; сприяння збуту продукції з кращими екологічними характеристиками; запобігання ввезення в країну недоброякісних з екологічної точки зору іноземних товарів; оцінка відходів виробництва з точки зору екологічної безпеки та утилізації.

В залежності від інформації, яку несе екологічне маркування, існує 3 основні типи: 1) інформація про екологічність продукції загалом, яка враховує увесь життєвий цикл її виробництва; 2) інформація про екологічність окремих властивостей продукції. Сюди також відносяться знаки, які відображають відсутність речовин, що призводять до зменшення озонового шару Землі; знаки на предметах споживання, які відображають можливість їх утилізації з найменшою шкодою для навколишнього середовища, і багато інших; 3) інформація для ідентифікації натуральних продуктів харчування (органічне виробництво).

Якщо споживач хоче бути впевненим в тому, що на його столі якісна та безпечна їжа, він зробить вибір на користь продукції маркованої знаком «Екологічно чисто та безпечно», тому що саме ця продукція пройшла підтвердження відповідності екологічним критеріям і не має ні шкідливих харчових домішок, ні важких металів, хімічно небезпечних речовин. Ця продукція у категорії продуктів харчування не менш, ніж на 95% натурального походження.

Предыдущая статья:Визначення потреб організму в поживних речовинах Следующая статья:Екологічне маркування в Україні
page speed (0.0929 sec, direct)