Всего на сайте:
210 тыс. 306 статей

Главная | Охрана труда, БЖД

Загальні вимоги безпеки під час обслуговування механізмів  Просмотрен 346

До обслуговування механізмів допускаються особи, які мають професійну підготовку відповідно до характеру роботи та пройшли навчання і перевірку знань з техніки безпеки. Працівники, безпосередньо пов’язані з експлуатацією механізмів, повинні добре знати їх будову і порядок експлуатації, вміти своєчасно виявляти несправності і провадити роботи з дотриманням вимог безпеки.

Перед вмиканням механізму необхідно впевнитися в його справності і в тому, що його пуск нікому не загрожує небезпекою. Дуже важливо забезпечити заходи щодо попередження самовільного його руху чи пуску.

Забороняється працювати на механізмі в разі зняття огороджень чи захисних пристосувань, а також у разі їх відсутності чи несправності. Виявив несправності під час огляду в механізмі чи його запобіжних пристроях, слід повідомити про це керівнику робіт і до їх усунення до роботи не приступати.

Забороняється:

залишати працюючий механізм без догляду (навіть під час короткочасної відсутності);

доторкатися до частин механізму, що рухаються чи обертаються, та спиратися на нього;

брати чи передавати через працюючий механізм предмети;

чистити, змащувати і ремонтувати механізм під час його роботи;

вмикати чи зупиняти, крім аварійних випадків, механізми, на яких працювати не було доручено керівником робіт;

користуватися рукавицями під час робіт, де існує небезпека захоплення їх частинами, що обертаються;

користуватися несправними засобами індивідуального захисту.

Якщо під час роботи в рухомий механізм попав будь-який предмет, витягувати його на ходу забороняється. Для цього необхідно вимкнути механізм.

Забороняється допускати на своє робоче місце осіб, які не мають відношення до роботи, що виконується, довіряти працюючий механізм іншій особі.

Для попередження поломок механізми підлягають відповідно до встановлених термінів профілактичним оглядам і планово-попереджувальним ремонтам.

Предыдущая статья:Вимоги до інструментів та пристосувань Следующая статья:Технічний огляд
page speed (0.1593 sec, direct)