Всего на сайте:
166 тыс. 848 статей

Главная | Добыча и разработка природных ресурсов

Підготовка рудних родовищ, Класифікація схем підготовки  Просмотрен 441

Лекція 5

Підготовка рудних родовищ

Класифікація схем підготовки

Родовища рудних покладів значних розмірів поділяють на окремі шахтні поля довжиною від одного до декількох кілометрів. Для ефективної розробки шахтне поле необхідно поділити на менші частини. Підготовка шахтного поля до очисного виймання полягає у проведенні транспортних і вентиляційних виробок, які поділяють шахтне поле на частини, зручні для проведення очисних робіт (тобто робіт щодо виїмки руди). Основними підготовчими виробками є квершлаги і штреки.

Всі способи підготовки рудних родовищ до очисного виймання поділяють на два класи: панельну підготовку і поверхову підготовку.

Горизонтальні і положисті родовища поділяють штреками на панелі.

Похилі, крутоспадні і круті родовища поділяють по висоті на поверхи. Деякі особливості виникають при підготовці світи горизонтальних і пологих родовищ. Якщо така світа розповсюджується по вертикалі на сотні метрів, то в такому випадку також застосовують поверхову, а не панельну підготовку.

Розрізняють три способи панельної підготовки:

1. Підготовка з камерами, розташованими між головними штреками.

2. Підготовка з камерами, розташованими між панельними штреками.

3. Панельно-стовпова.

Поверхова підготовка залежно від характеру залягання родовища поділяється на два способи:

1. Поверхова для крутих і крутоспадних родовищ.

2. Поверхова для світи пологих і похилих родовищ.

Залежно від розташування горизонтальних розкривних виробок поверхова підготовка крутоспадних родовищ може бути штрековою, тупиковою, кільцевою і подвійною кільцевою.

Основні вимоги до підготовки родовищ: забезпечити високу продуктивність підземного транспорту при мінімально необхідній для цього кількості підготовчих виробок, забезпечити хороше провітрювання очисних робіт, дотримання правил безпечного виконання гірничих робіт, мінімальні затрати на підготовку і створення задовільних умов для доставки обладнання, матеріалів і людей.

Як правило, для оцінки способу підготовки користуються таким показником, як кількість підготовчих виробок на 1000 т видобутої руди. У кращому випадку вона складає 1-1,5 м, у гіршому – 2-3 м.

Винятком із цього правила є соляні і гіпсові родовища. При розробці соляних і гіпсових родовищ для проведення виробок використовують такі комбайни, як і для очисної виїмки (видобутку руди). У цьому випадку продуктивність видобутку руди при проведенні виробок є такою ж, як і при очисній виїмці. Тому економити на проведенні виробок у таких випадках недоцільно.

Предыдущая статья:Розкриття вертикальними стволами Следующая статья:Панельна підготовка
page speed (0.0095 sec, direct)