Всего на сайте:
183 тыс. 477 статей

Главная | Добыча и разработка природных ресурсов

Класифікація гірничих виробок  Просмотрен 350

Класифікація гірничих виробок за Ю.П.Капленком та В.К.Мартиновим наведена на рис 1.1.

Рис. 1.1. Класифікація гірничих виробок

 

Головний ствол (головна шахта) той, по якому на поверхню видають видобуті корисні копалини і породу, здійснюють спуск та підйом людей, матеріалів, устаткування.

Допоміжний ствол шахти (допоміжна шахта) призначений для виконання допоміжних функцій: провітрювання (вентиляційна шахта), спуск закладального матеріалу (закладальна шахта) та інше.

Сліпий ствол шахти (сліпа шахта) відрізняється від простого ствола шахти тим, що не має безпосереднього виходу на денну поверхню. Сліпий ствол проходить з одного горизонту на інший, і виконує він ті ж функції що і ствол шахти.

Шурф – вертикальна гірнича виробка, пройдена з денної поверхні на відносно невелику глибину (декілька метрів) з метою розвідки. Інколи шурфи використовують і при експлуатації для виконання допоміжних функцій (частіше для провітрювання). Як правило, шурфи проходять перерізом прямокутної форми. Рідко шурфи проходять похило.

 

Предыдущая статья:Основні поняття. Класифікація схем розкриття і підготовки Следующая статья:Горизонтальні гірничі виробки
page speed (0.0111 sec, direct)