Всего на сайте:
183 тыс. 477 статей

Главная | Добыча и разработка природных ресурсов

Основні поняття. Класифікація схем розкриття і підготовки  Просмотрен 416

Лекція 1

Під терміном розкриття родовища розуміють проведення комплексу гірничих виробок, які відкривають доступ до родовища з поверхні землі і забезпечують можливість його розробки. Гірничі виробки, які проходять з метою розкриття, називають розкривними. Розрізняють головні і допоміжні розкривні виробки.

Головними є виробки, призначені для переміщення руди із шахти на денну поверхню: вертикальні і похилі стволи, штольні для відкатки руди.

Допоміжні виробки використовуються як запасні виходи, а також для провітрювання шахт, спуску і підйому людей, матеріалів, обладнання. На потужних шахтах у ролі допоміжних розкривних виробок використовуються так звані “породні” шахтні стволи; які проходять спеціально для видачі на поверхню пустих порід, спуску закладки. На дуже обводнених родовищах у висячому боці іноді проходять дренажні стволи для відкачування води з метою осушення родовища. Наприклад, кілька таких стволів було проведено у висячому боці родовища рудника ім. Кірова (Кривбас), з яких протягом кількох років відкачували воду.

До числа допоміжних розкривних виробок відносять також відкотні квершлаги і штреки.

Квершлаг – це горизонтальна виробка, яку проходять від головного або допоміжного стволу до родовища.

Предыдущая статья:Изучение степени тесноты между двумя качественными признаками. Следующая статья:Класифікація гірничих виробок
page speed (0.1997 sec, direct)