Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Право

Особливості кваліфікації - Шахрайство, Умисне знищення або пошкодження майна  Просмотрен 317

 1. Тема №5 Злочини проти громадської безпеки. Злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту
 2. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 КК). Відмінність від злочинів, передбачених ст. 262, 263-1 і 264 КК
 3. Відмінність незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами від злочинів, передбачених ст. 262, 263-1 і 264 КК
 4. Тема №6 Злочини проти громадського порядку та моральності
 5. Відмінність хуліганства від групового порушення громадського порядку та масових заворушень
 6. Злочини, пов’язані з незаконним обігом (включаючи збут) наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів
 7. Особливості кваліфікації
 8. Злочини проти авторитету органів державної влади
 9. Зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК)
 10. ВАЖЛИВО, Значна частина доказів виникає на початковому етапі реагування на подію кримінального правопорушення, тому ..
 11. Заходи забезпечення кримінального провадження
 12. Затримання особи

Обов’язковою складовою шахрайства є добровільна передача потерпілим майна чи права на нього. Якщо потерпіла особа через свій вік, фізичні чи психічні вади або інші обставини не могла правильно оцінити і усвідомити характер і сутність своїх дій або керувати ними, передачу нею майна чи права на нього не можна визнати доб­ровільною (такі дії, за наявності для цього підстав, кваліфікується як крадіжка – у разі заволодіння майном, або є нікчемним правочином на підставі ст. 222–226 ЦК – у разі одер­жання права на майно).

Покарання: основний склад (ч. 1) – обмеження волі на строк до 3 років; максимальне (ч. 4) – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Умисне знищення або пошкодження майна (ст. 194 КК)

На кваліфікацію цього злочину впливають:

· предмет злочину – чуже майно (як рухоме, так і нерухоме);

· об’єктивна сторона злочину, яка передусім передбачає передусім знищення або пошкодження чужого майна, а також заподіянням шкоди у великому розмірі.

Знищення чужого майна– це доведення його до повної непридатності щодо цільового призначення, коли воно втрачає свої спо­живчі властивості та економічну цінність або взагалі перестає існувати. Наприклад, це псування продуктів, отруєння худоби, руйнування механізмів, розтрощення коштовної антикварної речі.

Пошкодження чужого майна – це погіршення його якості, істотне обмеження можливості його використання за при­значенням, коли воно частково, не повним обсягом втрачає свої споживчі властивості та економічну цінність.

Наприклад, це руйнування певної деталі, без якої не може працювати машина, або розфарбування певних цінних предметів в кольори, що не є природними для їх форми.

Особливості кваліфікації:

1. Не кваліфікуються за ст. 194 КК дії особи, яка спочатку вчинила корисливий злочин проти власності (наприклад, крадіжку), заволодівши чужим майном, а потім знищила чи пошкодила таке майно, оскільки за цих умов винний, хоча й незаконно, але вже здійснює володіння цим майном.

2. Злочин кваліфікується за ч. 2 ст. 194 КК, якщо його вчинено: 1) шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом; 2) із заподіяння майнової шкоди в особливо великих розмірах; 3) із спричиненням загибелі людей чи інших тяжких наслідків. Зокрема:

· підпал – це свідоме викликання пожежі через застосування джерела вогню до певних об’єктів;

· вибух — це стрімке зростання температури й тиску газів (утворення ударної хвилі), спричинене бурхливим протіканням дуже екзоенергетичної хімічної реакції, яка супроводжується виділенням значної кількості газів;

· інший загально небезпечний спосіб – спосіб знищення або пошко­дження майна, внаслідок якого створюється небезпека життю чи здоров’ю багатьох людей, заподіяння шкоди багатьом матеріальним об’єктам тощо (наприклад, вчинення затоплення, штучного каменепаду, організація аварії, тощо).

Покарання: основний склад (ч. 1) – позбавлення волі на строк до 3 років; максимальне (ч. 2) – 10 років позбавлення волі.

Предыдущая статья:Особливості кваліфікації - Насильство, Розбій, Вимагання, Шахрайство Следующая статья:Тема №5 Злочини проти громадської безпеки. Злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту
page speed (0.0119 sec, direct)