Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | География

Туристичні ресурси Ірану  Просмотрен 656

Головними туристичними об’єктами міста є мечеті: Імама (Масджід-Імам або “Королівська мечеть”, 1809-1849 рр..), Імама Хомейні, Мотахарі (XIX ст.) та інші.

Музей Обгіна збудований в 1910 р як приватна резиденція одного з провідних сімейств в Ірані, відомий як музей древньої архітектури, скляних виробів і кераміки. Виставки, розташовані всередині будівлі висвітлюють історію створення і розвитку скляного посуду і кераміки. Експонати, розташовані в стінах музею Іран Бастан, датуються V-VI ст. до н. е. і повною мірою демонструють життя і побут минулого.

Сі-о-Се – міст довжиною 300 метрів, складається з 33 менших мостів, сполучених між собою;

Місто Йезд – розташоване на висоті 1215 м одне з найдавніших постійно населених місць планети. В кінці XX ст. ЮНЕСКО визнало Йезд містом, що має другу за віком міську забудову в світі, засновану в 3 тис до н.е.. Головними пам’ятками міста є: вежа Доулат (висота 33 м), залишки міських оборонних стін XII-XIV ст., вежа вогню Аташкаде, мечеть Амір-Чахмак (Джомо, XIV ст.), похоронна мечеть Махбаре-е Давазда-Імам, мечеть і мавзолей Саєда Рон-ад-Діна (XIV ст.) та ін. В місті функціонують музей Йезда, природознавства міського відділу освіти та історичний комплекс Бак-є Доулат.

Зіккурат Чаго-Замбіль – найдавніша пам’ятка людської цивілізації в Ірані – храм-зіккурат у вигляді піраміди в безлюдному містечку Чаго-Замбіль за 50 км на південний схід від Шуша. 3500 р тому Зіккурат був центром великого релігійного комплексу та міста під назвою Дурунташ. Місто належало державі Елам – одній з найдавніших на Землі, спадкоємиці першого культурного осередку людства.

Острів Кіш – найбільший морський курорт країни загальною площею 91 км2; розташований в Ормузькій протоці за 17 км від узбережжя Ірану. На острові розвинена мережа готелів, функціонує міжнародний аеропорт. Кіш відомий наявністю численних спортивних споруд та клубів, зокрема: школами дайвінгу та параглайдингу, кінним клубом, велосипедним треком, кількома десятками кортів та стадіонів.

Предыдущая статья:Далмація Следующая статья:Туристичні ресурси Велика Британія.
page speed (0.1256 sec, direct)