Всего на сайте:
166 тыс. 848 статей

Главная | Педагогика

Шкільне фізичне виховання. Години здоров'я  Просмотрен 287

 1. Шкільне фізичне виховання. Індивідуальна самостійна робота з фізичного виховання
 2. Шкільне фізичне виховання. Виховні завдання
 3. Шкільне фізичне виховання. Методика навчання на третьому етапі
 4. Шкільне фізичне виховання. Фізкультурний самоконтроль
 5. Шкільне фізичне виховання. Організація фізичного виховання в літніх таборах відпочинку дітей
 6. Шкільне фізичне виховання. Освітні завдання
 7. Шкільне фізичне виховання. Спритність. Методи, засоби її розвитку. Контрольні вправи (тести) на визначення спритності
 8. Шкільне фізичне виховання. Конспект уроку
 9. Шкільне фізичне виховання. Фізичні вправи як основний засіб фізичного виховання
 10. Шкільне фізичне виховання. Фізичне виховання за місцем проживання
 11. Шкільне фізичне виховання. Спортивна година у групах продовженого дня
 12. Шкільне фізичне виховання. Фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи

Серед усіх форм занять фізичною культурою — чільне місце посідає організація годин здоров'я. Організація годин здоров'я покладається на класних керівників і вчителів початкових класів, яким допомагає учнівський актив. Організаційно-методич­не забезпечення здійснюють учителі фізичної культури, вони готують керівників занять, консультують їх. Загальне керівництво проведенням годин здоров'я покладається на директора школи і його заступників.

Учні займаються у спортивній формі. Учителі можуть займатися разом з учнями або окремою групою. Проводячи години здоров'я, використовують не тільки власну базу, а й спортивні споруди, розміщені неподалік (незалежно від їхньої відомчої належності). Доцільно створювати і спеціальні найпрос­тіші споруди, стежки здоров'я, смуги перешкод, кросові та лижні траси, тренажерні майданчики тощо. У випадку несприятливої погоди замість го­дин здоров'я проводять наступні за розкладом уроки.

Раціональне розміщення класів і окремих груп учнів, забезпечення інвен­тарем, розподіл активу учнів (суддів, інструкторів) для організації та суддівства змагань, ігор і естафет можливі лише за умови чіткого планування усієї робо­ти. Для цього вчитель складає тижневий графік проведення годин здоров'я, згідно з яким кожен день для кожного класу передбачено новий вид занять, а отже, й місце, що врізноманітнює заняття і посилює інтерес учнів.

Під час годин здоров'я рекомендуємо організовувати змагання між кла­сами. Учні переважно самі визначають ті чи ті види занять, готують спортивний інвентар, обладнання, місця занять. У заняттях молодших школярів на самостійні ігри відводять 30-35% часу, а для учнів середнього шкільного віку (у зв'язку з їхнім потягом до самостій­ності та руховим досвідом) цей час може бути збільшено на 50-70 %.

Предыдущая статья:Шкільне фізичне виховання. Фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи Следующая статья:Шкільне фізичне виховання. Спортивна година у групах продовженого дня
page speed (0.0598 sec, direct)