Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Механика

Змащування та ущільнення опор з підшипниками кочення  Просмотрен 575

Мастильні матеріали і способи змащення

Для зменшення тертя між тілами кочення, кільцями і сепараторами, захисту від корозії та забруднень, герметизації робочої зони підшипників кочення застосовують мастильні матеріали. Практичне застосування мають рідкі мінеральні масла: індустріальні ГОСТ 20799-75(И-8А,...И-70А), авіаційні ГОСТ 21743-76 (МС-14, МС-20, МК-22), турбінні ГОСТ 32-74 (марок 30, 32 і т.д.), трансмісійні (наприклад, циліндрове 38 ГОСТ 6411-76), а також пластичні мастила: кальцієві солідоли (солідол С, прес-солідол С ГОСТ 4366-76, прес-солідол УС-2 ГОСТ 1033-79), багатоцільовий літол-24 ГОСТ 21150-75, морозостійкі, термостійкі, натрієві і натрієво-кальцієві консталіни жирові УТ-1 ГОСТ 1957-73 та ін.

Вибір виду мастила повинен здійснюватись з урахуванням ряду факторів, що зумовлюють надійну роботу підшипників:

Розміри підшипника і його частота обертання. Для підшипників, які працюють при колових швидкостях до 4...5 м/с, можна застосовувати як рідкі так і пластичні мастила. Для більших колових швидкостей рекомендуються рідкі мастила. Чим вища колова швидкість, тим меншою повинна бути в’язкість рідкого мастила, або консистенція пластичного мастила.

Величина навантаження, що діє на підшипник. Стійкість масляної плівки мінеральних масел підвищується із збільшенням їхньої в’язкості, а для пластичних – із збільшення їхньої консистенції. Тому для великих навантажень застосовують мастила з більшою в’язкістю (консистенцією).

Робоча температура підшипникової опори. В’язкість масел із збільшенням температури зменшується Для підшипників, які працюють при низьких температурах (нижче 0°С) потрібно вибирати рідкі мастила з точкою застигання на 15...20°С нижчою від робочої температури з мінімальною в’язкістю. Для підшипників, що працюють при 70...80°С, рідкі масла повинні мати підвищену в’язкість, а пластичні – підвищену консистенцію. При робочих температурах вище за 80°С застосовують рідкі мастила з найбільшою в’язкістю.

Стан навколишнього середовища. При роботі підшипників у забрудненому агресивними газами середовищі, в запорошених і забруднених приміщеннях рекомендується використовувати пластичні мастила.

У випадку застосування рідких масел змащування підшипників може здійснюватись такими способами: занурюванням підшипника в масляну ванну (до центра нижнього тіла кочення) для горизонтальних валів, розбризкуванням масла обертовими деталями, застосуванням гнотів для вертикальних валів і тихохідних горизонтальних, подачею масла під тиском для опор, що працюють при високих швидкостях і навантаженнях тривалий час. В останньому випадку масло інтенсивно відводить тепло від опори і підшипника.

Пластичні мастильні матеріали придатні для змащування опор, що працюють у забруднених середовищах, або в разі недоцільності або неможливості застосування рідких масел. Робоча температура опори не повинна бути вищою від температури краплепадіння пластичного мастила. Пластичні мастильні матеріали закладають при складанні опори і замінюють через визначені строки. Вони повинні заповнювати 2/3 вільного об’єму внутрішнього простору опори при малих і середніх частотах обертання підшипника і 1/2 – при високих частотах обертання.

 

Предыдущая статья:Деталі кріплення підшипників кочення в опорах валів Следующая статья:Ущільнення опор з підшипниками кочення
page speed (0.0102 sec, direct)