Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Механика

Зарубіжні САПР  Просмотрен 291

Серед великої кількості САПР зарубіжних розробників найбільш цікавими для розгляду є системи ”важкого класу”, які поєднують в собі можливості наскрізного вирішення задач автоматизованого проектування, інженерних розрахунків, технологічної підготовки виробництва виробів та керування проектом. Це забезпечує найвищий рівень автоматизації всього циклу розробки й впровадження нового виробу. До таких САПР належать системи “EDS Unigraphics” компанії Electronic Data Systems, Каліфорнія, “Euclid” фірми Matra Datavision та “CATIA” компанії Dassault Systemes.

Дані системи забезпечують повний набір сучасних програмних засобів ведення розробок за принципом „паралельного інжинірингу”. Системи підтримують повний асоціативний зв’язок між створеною моделлю, кресленнями та керуючими програмами для верстатів з ЧПУ, що дає можливість організувати паралельні процеси підготовки виробництва та проектування.

Створення тривимірної моделі виробу може бути виконане в параметричному вигляді, за допомогою типових елементів або традиційним геометричним моделюванням. Системи мають можливість оперативного проведення статичного розрахунку на міцність та температурного аналізу методом скінчених елементів. Підтримується автоматична генерація пласких та тривимірних сіток скінчених елементів різних типів на побудованій моделі. Постпроцесори систем надають можливість побудувати картину напружень, деформацій та температури багатьма способами. Системи також містять спеціалізовані модулі для статичного аналізу лиття з пластмас. Системи мають спеціалізовані модулі для оперативного проведення кінематичного та динамічного аналізу створених механізмів, завдяки чому можна робити перевірку складальних вузлів з різним положенням рухомих деталей та визначати реакції.

Можливості САПР Unigraphics та CATIA щодо одержання керуючих програм для верстатів з ЧПК, а також створення постпроцесорів для конкретних моделей верстатів з допомогою вбудованого генератора постпроцесорів дозволяють без обмежень використовувати наявний парк металорізальних верстатів з ЧПК вітчизняного та іноземного виробництв.

На жаль, поки що жодна з САПР, розроблених в СНД, не в змозі вирішувати задачі проектування ”важкого рівня”. Впровадження ”важких” САПР потребує серйозної підготовки спеціалістів, перебудови бізнес-процесів підготовки виробництва, його оснащення сучасним обладнанням та значних витрат на організацію робочих місць.

 

 

Предыдущая статья:Сучасні системи автоматизованого проектування Следующая статья:СОЗНАНИЕ И ВНИМАНИЕ
page speed (0.0127 sec, direct)