Всего на сайте:
236 тыс. 713 статей

Главная | Механика

Поняття про БЛА  Просмотрен 412

Лекція 1.1. Теоретичні передумови застосування БЛА. Призначення та класифікація БЛА. Області застосування БЛА у цивільних цілях

На даний час, новітнім напрямком в авіації та альтернативою традиційним системам збору інформації є безпілотна авіація, а саме безпілотні авіаційні системи, безпілотні повітряні судна (БПС). Безпілотний літальний апарат (БЛА) — різновид літального апарату, управління яким не здійснюється пілотом на борту. Розрізняють безпілотні літальні апарати двох видів: безпілотні дистанційно пілотовані літальні апарати і безпілотні автоматичні, які програмуються на певний маршрут польоту. Часто за допомогою БЛА виконуються місії, небезпечні для пілотованої авіації. Безпілотні літальні апарати мають різні форми, розміри, конфігурації і характеристики.

Поняття про БЛА

У різних джерелах можна знайти різне скорочення: БПЛА, БЛА, БАС, БАК, ББС і т.д. Не менша кількість і назв безпілотних літальних апаратів можна зустріти в літературі.

Авіаційний довідник дає таке визначення: «БПЛА - літальний апарат без екіпажу на його борту, призначений для керованих і некерованих польотів. За призначенням бувають народногосподарські, спортивні та військові. Розрізняють одно-і багаторазові. Управління може здійснюватися за допомогою бортових програмних пристроїв або дистанційно».

Інше джерело дає дещо інше визначення: «БЛА – всі літальні апарати, не пілотовані льотчиком, у тому числі і ті, чий політ наперед запрограмований на землі і не може бути спроектований оператором в процесі його виконання. Дистанційно пілотовані апарати можуть літати як по заздалегідь введеному в пам'ять бортового обчислювача маршруту, так і по коректуючим командам оператора».

Згідно зарубіжних джерел БЛА прийнято називати UAV (unmanned aerial vehicle; англ. український відповідник БЛА – безпілотний літальний апарат) – повітряний транспортний засіб без людини на борту. Інколи застосовують позначення MRA – mini-radiocontrolled aircraft (мале радіокероване пов. судно - укр.).

Безпілотне повітряне судно – повітряне судно, призначене для виконання польоту без пілота на борту, керування польотом якого і контроль за яким здійснюються за допомогою спеціальної станції керування, що розташована поза повітряним судном. БПС є досить перспективними засобами для вирішення цивільних завдань в галузях економіки (Повітряний Кодекс України 2011).

Предыдущая статья:Прийняття на роботу Следующая статья:Етапи розвитку і характеристики БЛА
page speed (0.0217 sec, direct)