Всего на сайте:
119 тыс. 927 статей

Главная | Информатика

Основні категорії ВОС.  Просмотрен 116

ВІДКРИТІ ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ

Вільне ПЗ — ПЗ, у відношенні якого користувач має право: запускати, вивчати, поширювати й поліпшувати програму.

Відкрите ПЗ, тобто ПЗ з «відкритим» вихідним кодом (англ. open source software) — спосіб розробки ПЗ, при якому вихідний код створюваних програм відкритий, тобто загальнодоступний для перегляду й зміни.

Фонд вільного програмного забезпечення (англ. Free Software Foundation) — некомерційна організація, заснована в жовтні 1985 р. Річардом Столлменом для підтримки руху вільного програмного забезпечення й, особливо, проекту GNU.

Безкоштовне ПЗ або freewarе — це програмне забезпечення, ліцензійна угода якого не вимагає яких-небудь виплат власнику.

Відкритий стандарт — стандарт (алгоритм, спосіб подання, кодування), опис якого привселюдно доступний й кожному гарантовані певні права на його реалізацію й використання.

Перша система UNIX була розроблена в 1969 р. у підрозділі Bell Labs компанії AT&T. З тих часів була створена велика кількість різних UNIX-систем. Юридично лише деякі з них мають повне право називатися «UNIX»; інші ж, хоча й використають подібні концепції й технології, поєднуються терміном «UNIX-подібні» (англ. Unix-like).

Дистрибутив операційної системи - це форма поширення системного програмного забезпечення. Наявність дистрибутивів викликана тим, що форма програмного забезпечення, використовувана для його поширення, майже ніколи не збігається з формою програмного забезпечення працюючої системи.

Різновиди Linux називають версіями, або дистрибутивними пакетами. До складу дистрибутивного пакета входять ядро, інсталяційна програма, орієнтована на дану версію Linux, набір утиліт, спеціальних інструментів, користувальницьких програм і т.д. Одним з наслідків вільного поширення ПО для Linux з'явилося те, що велика кількість різних фірм і компаній, а також просто незалежних груп розроблювачів стали випускати так звані дистрибутиви Linux.

Дистрибутиви Linux

RedHat– найстаріший американський дистрибутив для серверів і корпоративних рішень.

Debian - один з перших дистрибутивів, він походить з 1993 р.

Чудово працює як на робочих станціях так і на серверах. Досить просто і надійно оновлюється з версії на версію

Fedorа -дистрибутив співтовариства, що спонсорується Red Hat. Сполучає міцний фундамент Red Hat з більше сучасними додаткам

Предыдущая статья:Экономия для нации Следующая статья:Поняття ядра ОС. Ядро Linux.
page speed (0.0121 sec, direct)